30.05.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
İÇSEL YOLCULUK  
İÇSEL YOLCULUK

AYDINLANMAYA doğru giden yol üstündeki gerçek arayan, sonuç üretecek olan araçları araştırmaktadır. Arzulanan sonuçlar psikolojik yapıdadırlar, onlar ancak daha sonra dış dünyada tezahür edeceklerdir. Böylece, bu sonuçlar tanım gereği içseldirler. Demek ki böyle bir kimsenin yolculuğu, coğrafî olmaktan ziyade içseldir. Sonunda, hepimiz bu kaçınılmaz sonuca varmalıyız. 
‘Kendini Bilmek’ eski bir vecizedir. Ama bizler ilk başta bundan sakınırız. Sadece bizi biz yapan malzemeye bakmak değil, aynı zamanda onu uzun bir süre detaylı olarak incelemek de ıstırap vericidir. İçsel dünyamızda ‘İllüzyon’ ve ‘Örtü’ denilen şeyin dokumasını oluşturan anlaşılmaz engeller inşa ettik. Yaşamdaki her şey bir süreçtir. Demek ki bizim ‘Hakikat’ içine daha derinden nüfuz etmemizi önleyen içsel engeller de süreçtirler, yani psikolojik süreçler. Bu süreçler bizimle birlikte doğmamıştır. Yeni doğan bebek, Ebedî Şimdi’deki varlığını deneyimleme kapasitesiyle birlikte Aydınlanma içinde dünyaya gelir. Ancak bebek olgunlaştığında, illüzyon içinde yaşayan diğer tüm varlıkların içinde programlanmış olan ‘Örtü’ye sahip olur. Bu, kötü bir şey değildir. Bu daha çok, hepimizin bu transtan kendi çabamızla uyanma fırsatına sahip olmamız için hepimizi uykuya sokan, ipnotize eden veya ortak bir transa sokan büyük şemanın bir parçası olarak görülmektedir. 
Uyku inanılmaz derecede güçlüdür. Şimdiye kadar bunu sadece birkaç kişi aşabilmiştir; onlar da uyanışlarının hemen ardından uyuyanlar elinden zulüm görmüştür. Ancak artık, bir peygamberin de söylediği gibi ‘zaman değişiyor’. Uyanışa doğru küresel bir hareket varmış gibi görünüyor. Şuursal devrime doğru bir halk hareketi sanki. Ortak transta hepsi de sıradan insan deneyiminin bir parçasını oluşturan birkaç ilkesel bileşen vardır. Örneğin, insanın zihninde canlandırma kapasitesi iki tarafı keskin bir kılıçtır. İnsanoğlunun büyük başarıları bu aracı kullanmıştır ama onu kontrol edememek ve yönlendirememek ‘Örtü’deki kalın bir ipliği oluşturur. Biz buna düşünme deriz, buna rağmen, derinden bir dürüstlükle bakarsak çoğu zaman ‘düşünme’ dediğimiz şey bizi hiçbir yere götürmez veya daha da kötüsü, sonsuz bir korkular ve kaos bütününü meydana getirir. En basit deyimiyle, kontrolsüz düşünce bizi Ebedî Şimdi’yi deneyimleyişimizden uzaklaştırır. 
Biz sık sık geçmiş ve gelecek hakkında ‘düşünürüz’ ve geçmişin önceki bir an, geleceğin sonraki bir an olduğunu hatırlarız. Birkaç anlık mukaddes boşluk için meditasyona başvururuz ama ya zamanın geri kalan kısmı ne olacak? Zihinlerimiz bu türden düşüncelerle tıkalı olduğunda, daha yüksek yapıdan herhangi bir tesir almak imkânsızdır. Ama biz yine de bunu ciddîye alırız! 
Beyin bir alıcı olsun diye yaratılmıştır. Bununla birlikte, korku bizi sık sık kapatır. Bizler, önemli anlar için ne olacağını hayal ederek hazırlanmamız gerektiğini korkarak düşünürüz. Ama o an geldiğinde, onun hayal ettiğimiz gibi olması oldukça zordur. Hayallerimizde sık sık geçmiş olayların hatıralarını oynatırız. Bunu her yapışımızda ‘An’ı Yaşama’da’ başarısızlığa uğrarız. 
Demek ki, daha fazla ‘Aydınlanmak’, ‘an içinde’ daha fazla yaşamak, ‘titreşimlere’ karşı daha hassas olmak, geçmiş ve gelecek hakkındaki düşünme alışkanlığımızı terk etmemizi gerektirir. Eğer uyanmak için güçlü bir arzunuz varsa, zihnin filmlerini oynatmayı durdurun. Eğer böyle bir arzunuz yoksa filmlerin tadını çıkarın.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru