30.05.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
DEĞİŞME FIRSATI  
DEĞİŞME FIRSATI

DÜNYA kesinlikle değişmektedir. Hayatımızın adımları hızlanmakta, hızını artırmaktadır. Bütün içsel ‘aslımız’ şuur yüzeyine doğru yükselmektedir ve bizler, bazen daha sakin bir zamanda var olmuş olmayı dilediğimizi hissedebiliriz. Bununla birlikte, başka bir açıdan bakarsak, aynı zamanda büyük bir fırsatlar döneminde yaşadığımızı anlayabiliriz. Bazıları için fırsat, bir aile büyütmek, bir kariyer peşinden koşmak, bir şeylere sahip olmak, ‘başarıya’ ulaşmaktan ziyade kendi varlıklarına ait daha doğru bir manayı kavramaktır, bir uyanıştır, farkındalığa doğru bir açılımdır. Şüphesiz diğer tüm uğraşlar da anlamsız değildir ama yaşamın sundukları arasında yüzeysel olan şeylerden daha fazla mana içeren şeyler olabilir. 
Aydınlanmanın çeşitli yollarını araştıranlar için, şimdi meydana gelen değişimler öğrendiğimiz her şeyi tamamlamamızı, bunu günlük yaşamlarımızda uygulamaya koymamızı talep etmektedir. Fikirler, prensipler, kavramlar, inanç sistemleri; illüzyonla birlikte tahribatı artıran tesirlerle yapıcı biçimde başa çıkma yeteneğimizi artıran pratik araçlar hâline gelmedikçe pek de kullanışlı değildirler. Örneğin, entelektüel olarak, hem kişisel hem de evrensel amaçlar için bu zamanda bedenlenen ruhsal bir varlık olduğunuzu bilmek başka bir şeydir, bu fikri an be an yaşamak ise başka bir şeydir. Ama bu, şimdiki dünya şartlarımızın talep ettiği şeyin ta kendisidir. Artık Metafiziksel düşünmek yeterli değildir, şimdi Metafiziksel Davranmak ve olmak esastır. Bu ruhsal ve psikolojik açıdan bir arınma ve yenilenme zamanıdır. Şimdi gereken şey, gerçek varlığımızla tam ve tamamlanmış bir bütünleşmedir. Şimdi, kendimizi etrafımızda girdap gibi dönen her şeyden ayırmalıyız. Değişimler o kadar hızlı meydana geliyor ki artık kendimizi bir sonraki anın ne getireceğiyle ilgili bir fikrimiz olduğu inancıyla daha fazla kandıramayız. Aynı şekilde, enerjiler o kadar şiddetli hâle geliyor ki bizler geçmişin rüyaları arasına dalmaya kalkışmamalıyız, bırakın bir hafta veya bir yıl önceki bir şeyi, geçmiş olan bir an önceye bile kapılmamamız gerek. Böyle yapmak kaybolmak, şimdiki anın realitesiyle irtibatı kaybetmek demektir. Öyleyse neye bağlanılacak ve neyle bütünleşilecek? Esas olan, dışsal olaylar tarafından rahatsız edilemeyecek bir içsel dinginlik yaratmaktadır. Bu bir kerede yapılacak ya da zaten olup bitmiş bir şey değildir, bu daha çok sizin her geçen an içinde yarattığınız ve tekrar tekrar yaratacağınız bir süreçtir. Demek ki bunu kaybettiğinizi gördüğünüzde üzülmeyeceksiniz, sadece tekrar yaratacaksınız. Bu sürgit bir içsel çabadır. Kişi bu içsel dinginliğin içinde olduğunda, dış ortamda sürüp giden dramaların sonuçlarına herhangi bir bağlanma hâli yaşamaz. Bu drama içindeki rolümüzü elimizden geldiğince yerine getiririz; açığa çıkan her şeyin öyle olması gerektiğine dair içsel bir güven duymaktayızdır. Bu, herkese ve her şeye izin veren bir yaklaşım geliştirmektir. ‘...... olmana izin veriyorum’.

Sonuçlar veya akıbetlerle ilgili her türlü merak ve ilginin çekip gitmesine izin verin. Yaşamın, onu yaşama deneyimi için yaşandığının idrakine varın. Böylece potansiyel faydalar ve sonuçlar için değil, sadece çabanın kendisini deneyimlemek için efor sarf ederiz. Sahnedeki sanatçı sadece birkaç saniyelik alkış için mi yoksa oyunu oynayabilmenin vecdine varmak için mi performans gösterir? Bütünleşme sürecine şimdi başlamamız şarttır. Eğer eski yaklaşımlarımızı sürdürürsek, şimdi yükselen yoğun enerjiler şiddetli bir kısa devre oluşturarak eski yerlere birikecektir. Öyleyse, bağlantıda olun, gerçekten kim iseniz o olun.


SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru