22.09.2019
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
UÇAN BALON  
UÇAN BALON

  Hiç uçan balonla uçmak gibi bir deneyiminiz oldu mu? İçinizden evet diyenler, hayır diyenler, inşallah bir gün olur diyenler vardır. Bana soracak olursanız üçüncü kategoriyi paylaşıyorum sizinle. Az çok yüksekten çekinen biri olsam da bu deneyimi yaşamak istiyorum.niçin diye soracak olursanız sorunuzun cevabı şu olabilir….

Havada asılı kalabilmek! Ne çok yükseğe çıkıp gökyüzünü delmek ne de toprağa bağımlı kalabilmek yani ortada bir yerlerde gökyüzüne asılmak ve yeryüzüyle bağlantıyı koparmamak… Orta karar bir yaşam gibi… Fakat yükseklerde bir yaşam!

Bazen rüzgârın seni sürüklediği yöne kayıyorsun yani arada bir macera ve heyecan yaşıyorsun… Yeryüzünü daha iyi görebiliyorsun tüm renkleriyle….

Aslında uçan balon bu yazımda bir yaşam tarzını simgelediğini belirtmek isterim. Gerçekte balonla uçmak çok güzel bir deneyim olur mutlaka fakat burada asıl anlatmak istediğim konu bu değil. Burada anlatmak istediğim nasıl bir yaşam tarzı yakaladığınız ve bunun hayat başarısına bakış açısına nasıl yansıdığıyla ilgilidir.

Eğer jet hayatı yaşıyorsanız hayatın akışına kapılmış gibisinizdir. Lüx içinde yaşamaktasınız fakat güzellikleri hayatın durgun ve mütevazı huzur verici akışını seyretme imkânından mahrumsunuzdur. Arada bir hızınızı kesip balon hayatı yaşayın… Çünkü balon hayatı etrafınızda ne olup bittiğini daha iyi görebilme imkanı yaşatır size. Eğer uçak hayatı yaşıyorsanız arada bir doğal yaşamı seçin yani balonla uçun. Çünkü sadece teknoloji hayatı sizi tek tüze bir hayata hapsetmektedir ve sadece bulutları görmenize olanak sağlar. Yeryüzüne kuş bakışı bakarsınız yani ayrıntıları göremezsiniz. Sizin için büyük oynamak önemlidir. Fakat balon sizi yüksekte uçmaktan engellemediği gibi doğada meydana gelen güzellikleri içinize sindirerek yaşamanızı sağlar. Eğer yerden ayağınızı hiç kesmediyseniz yine uçan balonla seyahat etmenizi tavsiye ederim. En azından büyük düşünenlerin dünyasına biraz daha yaklaşmış olursunuz onların bakış açısıyla bakmış olursunuz. Nasıl oluyor da hayatta başarıyı yakalıyorlarmış görmüş olursunuz. Belki onlar sizin gibi küçük şeylerle oyalanmıyorlardır. Büyük koyup büyük kazanıyorlardır.

Zihnimizdeki uçan balon yeryüzüne bizi bağlayan bazı tabulardan kurtulmamı sağlıyor desek herhalde saçma sapan konuşmamış oluruz. Çünkü bazı şeyler toprağımızdan kopmamızı engelliyor deriz cesaret edip de özgürlüğüme uçamayız. Bugün dünyayı dolaşanların yanında köyünden hiç çıkamayan bir sürü insanlar var. İkisinin de maddi kazancı varken niçin birisi dünyayı dolaşırken öbürü komşu köye bile gidemiyor. Herhalde zihnindeki bağlardan kurtulamıyordur. Yeryüzü hayatına kendini kaptırmıştır. Ona hiç uçan balonla seyahat etmeyi düşündün mü diye sorsanız size atacağı bakışları hayal edebilirsiniz. Cesaret edip de bunu denemeyecektir. Herhalde balonun birileri tarafından patlatılacağını yere çakılacağını hayal etmektedir.

Bizim burada bahsettiğimiz işte bu. Hayali bir uçan balon tasarlayın ve uçun. Kendinizi yükseklerde uçuyor olarak görün. Hayatınızı bir gün bile olsa değiştirin. Bugün mesela farklı bir şey yapın. Uçan balonunuza binin ve uçun; farklı yaşayın hayatı.Bazı kalıplardan ne kadar çabuk kurtuluyormuşsunuz
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru