23.07.2019
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
JOHREİ ENERJİSİ  
YOREİ / JOHREİ  ENERJİSİ
    
    
Ruhsal Arınma Işını anlamına gelen Jyorei ,
Japon asıllı Mokichi Okada (1882 -1951 ) tarafından kanalize edilmiş evrensel enerjinin özel bir frekansıdır. Jyorei evrensel enerjiyi ruhsal bedene odaklayarak derin ve etkili bir arındırma sağlar.Teknik ve karakter açısındanReiki den farklı bir işleyişi vardır.

    Okada ya göre Jyorei enerjisi Kannon Bodihissavata (
Kuan Yin ) vasıtası ile gelen hemen hemen saf ateş enerjisidir ve doğrudan ruhsal bedende çalışır. 

    Bireyin ruhsal bedenine odaklanıldığında Evrensel enerji veya ilahi ışık, ruhsal bedende kirlilik yaratan “bulutları”  (negatifliği) çözerek yada yakarak giderir ve ruhsal titreşimi yükseltir, böylece ruhsal, zihinsel ve fiziksel bedenlerde reaksiyonlara neden olur. İşlem vasıtasıyla ruh yükseltilir ve ilahi doğa kendisini daha fazla açığa çıkarır, bireyin en ince ruhsal niteliklerinin ön plana çıkmasına neden olur. Zihin doğru şekilde odaklanır, karışıklıktan kurtulur. Her şeyin içindeki güzelliği algılama ve takdir etme,şükran duyguları ile dolmaya başlar...

    Johrei enerjisi almanın standart bir işlemi vardır.Alıcı ile karşılıklı oturmak ve bedenin ön tarafından sağ elle 3.göz ve tepe çakrasına enerji ışınlamaktır.15-20 dakika sürer.. 

    Alın ( Üçüncü Göz Çakrası ) Hipofiz Bezinin bulunduğu yerdir. Bu bez, tüm endokrin bezi sisteminin master bezi olarak düşünülür. Endokrin bezleri bedendeki zaruri biyolojik işlemlerin birçoğunu düzenler. Bu nedenle, buraya Jyorei yönlendirerek tüm bedenin etkilenmesi doğal bir sonuçtur.

Başın üzeri ( Taç Çakrası ) Epifiz Bezini barındıran merkezde, beyni kuşatır. Bu organ birçok fizyolojik aktiviteleri etkileyen çeşitli hormonları ve nörotransmitterleri (sinir taşıyıcılar) üretir ve kontrol eder. Böylece, başın üzerine Jyorei yönlendirdiğimiz zaman, sağlığımız ve esenliğimiz için önemli olan başka bir bölgeyi etkiliyoruz. 

Birlikte, bu iki nokta bedende homeostaz (Organizmada normal şartların devamlılığı) ve dengeyi teşvik eder. Meishusama, alında Jyorei almanın ruhsal bedenin arınmasına ağırlık verdiğini, başın üzerinde Jyorei almanın ise tüm fiziksel bedende büyük etkisi olduğunu belirtti.

    Johrei nin fiziksel olarak yararlı olduğu konular; yorgunluk, stress, kronik ağrılar, allerjiler, enfeksiyon, tümörler üzerine etkisi olup, kan temizleyici, hücre yenileyici, bağışıklık sistemini güçlendirici, dinçleştirici etkileri  olmaktadır.

    Geleneksel yöntemde Jyorei enerjisi ve uyumlaması almak için yakın pozisyonda (fiziksel) olmak gerekmektedir... Uzaktan şifa ve uyumlama yoktur.

    Jorei uygulayıcısı Ohikari adı verilen kutsal bir materyal (Okadanin el yazısı ile) kullanmaktadır.. Bu kendilerine inisiasyon yapan hoca tarafından hediye edilmektedir.  Uygulama esnasında onu göğsünde taşımaktadır...

    Uygulama almak için, gerçek bir eğitim ve inisiasyon almış kişileri tercih etmelisiniz.. 

    Evrensel ruhsal enerjinin kullanılması insan varlıklarıyla sınırlı değildir. Böceklerin musallat olmasıyla, aşırı iklim koşullarıyla veya diğer yıkıcı kuvvetlerle zayıflamış olan birçok bitki Johrei ile yeniden canlandırıldı ve toprağın kendisinin kalitesi geliştirildi. Tohumlar ve toprak yeterince arınmış olduğunda, ekinlerin kalitesi ve niceliğinde de hatırı sayılır bir gelişme görüldü.

    
Doğru şekilde kullanıldığında her birey bu evrensel enerjiyi odaklayabilir. Enerjinin yoğunluğu bireyin farkındalığının seviyesine bağlı olarak farklı olabilir, ama her bireyin enerjiyi etkili bir şekilde odaklaması mümkündür.Sadece sevgi dolu eylemler, tamamen gerçek, erdem ve güzellik ile dolu bir dünyanın gerçekleşmesini sağlayabilir.

Dünya’da cennet, onun tüm sakinlerinin içsel kalplerinin de güzel olduğu bir güzellik dünyası olur.

Düşünceleri, sözleri ve eylemleri her zaman saf olan, her zaman güzel olan bir insan cennette yaşayan biri olarak düşünülebilir.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru