03.08.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
HİZMET  

HİZMET

Ergün ARIKDAL
Ruhsallık Üzerine Denemeler, Ruh ve Madde Yayınları

“Sevginin en asil ve müspet ifadesi, bilerek insanlara hizmet etmektir.”

  " Başkalarına hizmet etmenin verdiği saadeti tatma imkanı elinizdedir. Üzüntüyü kovmanın, doğru yolu göstermenin, düşeni kaldırmanın ve zayıfa kuvvet kazandırmanın ne denli bir saadet kaynağı olduğunu ancak başkalarına hizmet edenler bilir. Bu büyük bir iştir.
  O göz kamaştırıcı ışıklarını sonsuz kanallardan akıtan, başkalarına hizmet arzusunda olan herkese erişmek ve onları desteklemek için çırpınan ve kaynağı "
Yüce Nur" olan sonsuz sevgidir.
  Hizmet etmeyi istediğiniz ve bunun için her türlü gayreti gösterdiğiniz takdirde, ruh yolunda yaptığınız hizmetlerde başarısızlığa uğramış olmazsınız. Eğer siz tek bir varlığa bile yardım etmiş bulunursanız, başarısızlığa asla uğramış olmazsınız. Siz aynı zamanda birçoklarına hizmet etmişsiniz demektir.
  Yol çetindir. Bazen cehit ve gayretler yıldırıcı olur. Ama aslında yegane önemli olan şey hizmettir. Hizmete, vazifeye, başarıya devam edin. Önemli olan yegane şey budur.
  Görüldüğü gibi anlatılmak istenen şeyler daima kendi varlığımıza olan inancımızı, güvencimizi yüksek düzeyde tutmak, kendi vicdanımızı iyi kontrolden geçirip hayatlarımıza yeni bir şekil vermektir. Özellikle bilmiş olduğumuz hakikatleri insanlara yardımlar şeklinde vermek suretiyle hizmetten kaçınmamak gerekir." 
(Kemal Yolcusu)

  "Benim dünyamda yaşayanlar sizin dünyanıza kalplerini mutlandırmak için gelmiyorlar. Gelmelerinin sebebi bir başka dünyadan geri dönüşleriyle sizi canlandıracak, harekete geçirecek, hızlandıracak ve başkalarına hizmete istekli hale getirecek bir kıvılcım yaratmak.
  Etrafınıza, bugünün dünyasına bir bakın ve etrafınızdaki birçok dertli, üzüntülü, sıkıntılı kalbi, mutsuzluk gözyaşları dökenleri, bitkin ve şaşkın olanları, yolunu kaybedenleri, inançlarının temelden yıkıldığını hissedenleri, tüm mallarını kaybetmiş olanları, ne yana döneceklerini bilemeyenleri, rehbersiz, yardımsız ve umutsuz kaldıklarını düşünenleri görün. Hizmet alanınızın genişliğinin ve servis olanaklarının çokluğunun farkına varın.
  Biz karşılığında para, teşekkür veya minnet istemiyoruz. Hizmet edebiliyorsak, savaş yerine barış, gözyaşı yerine gülen, neşeli yüzler, acı ve hastalık içinde kıvranan vücutlar yerine sağlıklı vücutlar görebiliyorsak, sefaletin yok olduğunu, moralsiz insanları saran ümitsizliğin giderildiğini görebiliyorsak, işte o zaman seviniriz.
  Biz hizmeti hizmet için yaparız. Hizmet etmeye çalışıyoruz, çünkü Büyük Ruh'u ancak hizmet yolu ile ifadelendirebiliriz ve ancak hizmet yolu ile siz, Büyük Ruh'u ifadelendirebilirsiniz. Bütün hayatın amacı bir tek kelime içinde ifade olunabilir: Hizmet. 
  Kim kendini unutmaya ve hizmet etmeye uğraşırsa, o, Büyük Ruh'u ifade ediyor demektir. HİZMET; işte bugün dünyanızın muhtaç olduğu bu. Ne yaptığınız hiç fark etmez (ister bir kişiyi tutup kaldırmış olun, ister ruhsal konularda, ister maddi konularda hizmet etmiş olun), hizmet ettiğiniz ve hizmetten usanmadığınız müddetçe Büyük Ruh'un ellerisiniz." 
Silver Birch

  Ruhsal dünyaya hizmet etmenin yeri ve zamanı yoktur. Her an, her yerde ve her vesile ile hizmet sürdürülmektedir. Herkes bulunduğu yerde kudreti kadar hizmetine devam eder. Daha kapsamlı hizmetlere doğru liyakat kazandıkça yükselir gider. Hayatın amacı vazifelerin yerine getirilmesidir. En küçük birimden en büyük birime kadar sonsuz varlık sistemlerinin tümü Sonsuz Varlığa hizmet ederler, vazifelerini yerine getirirler. Bu hizmetten dolayı varlıklar asla*muaheze edilmezler. Herkes kendi hizmetinin değerlendirmesini "serbest vicdanı" ile yapar, kendi kendini eleştirip kınar. Bu Ruhsal dünyanın adaletidir, esas adalet de budur.
  Gücünü gerçekten RUH'tan alanlar zeval bulmazlar. Ebedi olan ruhtur ve RUH'a hizmet Sonsuz Olan'a hizmettir. Her zaman her an vazife yapmaya hazır olmak gereklidir. Bu sözün anlamı gayet açık ve seçik. Varlıklar sonsuz değişkenliklere sahip olarak ellerindeki imkanların sağladığı gücü kullanmak suretiyle Kainata hizmet etmek zorundadır. Her varlık işlediği işin ve yaptığı hareketlerin gayesinin varlıksal ‘vazife yapma hakkının’ uygulaması olduğunu bilmelidir. Yaşamak baştan aşağı -bilerek bilmeyerek- vazifeleri yerine getirmekten ibarettir.
  Her şeyde olduğu gibi, farkında olmak, uyanık ve dikkatli olmak, olayların ardındaki manayı yakalamak, her zaman ve her an kendimizi unutarak, aşarak vicdanımızın en geniş ve yoğun şekilde katıldığı bir istekle Kainatın ahengi ve düzeni için eylemde, işlemde bulunmak gibi varlıksal bir zorunluluğu idrak etmeliyiz. Bütün eylem ve hareketlerin maksadı İlke'nin gerçekleşmesi, yani vazifelerin yerine getirilmesidir
. Vazifesiyle Dost olanlar her zaman, her an vazifesini yapmaya hazırdırlar.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru