30.05.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
NEDEN BİR ARADAYIZ  

NEDEN BİR ARADAYIZ ?

 Neden bu gezegende bir arada yaşıyoruz? Daha az olsaydık daha iyi olmaz mıydı? Gibi sorular sık sıksorulur. Yanıtlar da vardır ama bir türlü tatmin edici değildir…

  Neden gerçekten?
  Büyük bir aile gibi dünya gemisi adını verdiğimiz bu biraz eski yıldız gemisinde karşılaşmamızın bütünsel evrim açısından elbette büyük bir önemi var. Dünyada üstündekilerle birlikte başlı başına bir organizasyon. Biliyoruz ki, bir organizasyon içinde çeşitli enerji alanlarının oluşturduğu bütünlükler ancak belli bir düzen, ahenk ve amaçla hareket ederek kozmik vazifelerini yerine getirebilirler. Yani gruplar, ortak alanlar, birlikler halinde daha kolay evrimleşiyor. Sürekli birbirimizin deneyim ve bilgilerinden yararlanıyoruz. Tıpkı Internet bilgi ağı ile dünyanın öbür ucundaki bir bilgiye ulaşma imkanı gibi.

  Düzensizlik ve kaos bedende kanser gibi hastalıklara, gezegende de terör ve şiddete yol açmıyor mu? Örneğin, insan bedeni bütün organların tam bir ahenk içinde çalıştığı bir ortak alandır. Bir aile ortak alandır. Belli meslek gruplarının, işyerlerinin, sanatsal işlevlerin, sportif faaliyetlerin kendilerine has ortak alanları vardır. Ortak alanlarımızı sevgiyle genişletebiliriz. Ülkeler de birer ortak alandır. Ülkelerin toplamından oluşan Dünyamız daha büyük bir ortak alandır. Samanyolu galaksisi, içinde yer alan plânetleriyle bir ortak alandır. Nihayet milyarlarca yıldızı ve galaksisiyle bütün evrenlerin toplamı en büyük ortak alan, Bütünsel bir alandır.

  Ortak alanın işleyişine en iyi örnek insan bedenidir. İnsan mikro kozmosturMakro kozmos olan evrenin küçük bir modelidir. Onun işleyişindeki harikulâde dengeyi ve düzeni inceleyerek makro kozmos, yani evren hakkında daha kapsamlı bilgiler elde edebilir ya da bir biliş hâlinin bizde uyanmasını sağlayabiliriz. Çünkü Tanrı ve evren ancak hissedilir. Sonsuzu anlamaya çalışmak boşuna... Bu noktada insanoğluna verilmiş olan en büyük hediyeyi, yani hislerimizi ve duygularımızı kullanabiliriz. Tanrı’yı ne kadar hissediyorsak bizim için O, o kadardır. Sevgide de aynı şey vardır. Sevgiyi kimseye öğretemezsiniz. Sevgiyi ancak hissedersiniz, anlatamaz, dokunamazsınız ama vardır. Onu ancak varlığın kendisi hissedebilir.

  Bizi bizden alıp kurtaracak, yani içimizdeki küçük benin ölmesine yardım edecek, sevgiye; kozmik yasalara uygun yıldız diliyle ‘Gezegenlerin Çekim Alanına’ bir başka adıyla ‘Sempati Yasasına’ kendimizi bırakmamızı sağlayacak bir yol bulabiliriz belki. Neden olmasın?
  Tek başına uyanmak sanıldığı kadar kolay değil. Hele tek başına evrimin adeta imkânsız olduğunu anladıktan sonra, ortak alanlar hâlinde Organizasyonlara şuurlu bir şekilde katılmaya çalışmak için 
cehit göstermek, aklımızı, mantığımızı, sezgimizi bu yolda seferber etmek ne güzel olurdu…

 
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru