03.08.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
İLAHİ İRADE YASALARI VE VAZİFE  

İLAHİ İRADE YASALARI VE VAZİFE

Dr. Bedri Ruhselman

 

  Ruhun tekamülü, madde kainatı ile olan ilişkilerinin gelişmesine ait olunca, bu ilişkilerin ebediyet içinde kesilmemesi gerekecektir. Çünkü bu ilişkilerde yetkinleşmiş olmak, İlahi Kanunlar’ı kemaliyle uygulamaya gücü yeter bir duruma girmek demektir. Bunun da gayesi ruhların, ilahi doğa düzeninde kendi imkanları oranında yürütülebilecek birer etken halinde vazifeler almaları ve onları benimsemiş olmalarıdır.

  Sebeplilik İlkesi’ni tanımış olan ruh, tekamül yolundaki adımlarını önceki aşamalardakilerden daha çok çabuklaştırır. Bu devreye girdikten sonra ruhun diğer gizli melekeleri daha fazla bir hız ve daha güvenle gelişmeye başlar. Çünkü Sebeplilik İlkesi’ni anlamış ve kabul etmiş ruh, doğa yasalarına ayağını uydurmak için daha büyük gayretler, çabalar harcar. Ve bu çabalar İlahi Kanunlar’ı uygulamaya görevli elemanlar sırasına geçmek yolundaki onun yürüyüşünü hızlandırır. Bu da İlahi Kanunlar’ın bir icabıdır.

  Ruhlar, tekamül ede ede, kudretlerinin artışı ve kapsamı oranındaki İlahi İrade Kanunları’nın uygulanmasında görevli birer vazifedar halini alırlar. Ve Allah İradesi’nden asla ayrı harekette bulunması düşünülemeyen birer sadık ve ebedi hizmetkar haline girerler ve bu da, ruhların hak etmiş oldukları en ideal mutluluklarını oluşturur.

  Yüksek ruh planlarından alınan doğruyu gösterici tebliğleri okumak ve okuduktan sonra anlamaya çalışmak ve anladıktan sonra da kabul ederek, onların icaplarına uymayı kendisine vazife edinmek de, insanların ve özellikle bu tebliğleri almaya ulaşmış olanların ilahi yolda kararlaşmış vazifeleridir.

  Ruhlar, vazifelerini yapıp yapmamakta serbesttirler. Onları hiçbir kudret vazifelerini yapmaya zorlamaz. Ancak, yine kendilerinde mevcut olan vicdan melekesidir ki, İlahi İrade Kanunları’na göre onların, ruhsal huzur veya azaplarını hükümlendirir.

  Şu halde dünya hayatımız ancak, ebedi ruh hayatımızın İlahi İrade yolunda gelişmesine yarayıcı taraflarıyla bir araç olarak gerekli ve geçirilmesi zorunlu bir epröv ve vazife alemidir. Buradan başarıyla çıkmak ve her dünya işini ve vazifesini bu işin ancak ruhumuzun tekamülüne bir araç olduğunu idrak ederek yapmayı esas tutmak insanlık vazifesidir.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru