03.08.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
PSİŞİK BECERİLER  
Psişik Beceriler


       Herkesin hayatının o veya bu anında sonradan işe yaramayan önsezileri olmuştur.Telefon çalar cevap vermeden önce kimin aradığını bilirsiniz. Sokakta bir yabancı görürsünüz ve bu tanımadığınız kişinin bir şekilde hayatınızda önemli bir yer işgal edeceğini bilirsiniz. Bunlar psişik vaka örnekleridir. Şuurumuzu, şimdiki farkındalığımızın ötelerine genişletme gücü hepimizin içinde kilitli vaziyette mevcuttur. Bu güce "psişik yetenek" denir. Herkes buna sahiptir; fakat bu yeteneklerin nasıl kullanılacağını ya da nasıl kontrol edileceğini pek az kişi bilir. Bir çok insan gibi görme, işitme, tatma, koklama, dokunma gibi kabul edilmiş beş duyu seviyesinin ötesinde bazı şeyleri algılama yeteneğimizin farkında olmayabiliriz; ne var ki, birçok insanın yapamadığı gibi, bu yeteneği canlandırmayı ve psişik becerilerimizi geliştirmeyi başarabiliriz
Psişik becerileri geliştirmek de aynen yüzmeyi öğrenmek gibidir. Bu, farklı bir ortamda, psişik ortamda iyi fonksiyon görmeyi öğrenmektir. Kişi disipinli, sistematik bir yaklaşımla çalışmak suretiyle daha geniş, daha güvenilir bir şekilde psişik becerilerini geliştirmeyi öğrenebilir. Önce bu becerileri kazanma niyeti ve kararı olmalıdır. Bu çalışmalar büyük ölçüde sabır ve azimle uygulama yapmayı gerektirir. Herkes bisiklet kullanmayı, yüzmeyi, bilgisayarda yazı yazmasını nasıl öğrenebiliyorsa aynı şekilde psişik becerilerini de geliştirebilir. 

Geliştirilecek iki temel beceriden biri yansıtıcı beceriler diğeri algılayıcı becerilerdir. Yansıtıcı beceriler, kendi titreşimlerimizin (vibrasyonlarımızın) yayımını kontrol etmenizi sağlar. Bu becerilere zihnin madde üzerine etkisi denebilir. Bu beceriler arasında şunlar vardır: telepati, psikokinezi, teleportasyon materyalizasyon ve demateriyalizasyon, ruhsal ameliyat, ruhsal şifa, levitasyon ve ruhsal fotoğrafçılık (Kirlian fotoğrafçılığı). 

Algılayıcı beceriler ise bilgileri ve enerjiyi almamızı sağlar ve bizim farkındalık becerilerimizdir. Bunlar arasında DDA (Duyular Dışı Algılama), durugörü, duru işiti, sezgi, telepati, prekognizyon (önceden bilme, geleceği bilme, kehanet), geçmişi bilme, psikometri, radyestezi, psişik okuma ve vizyon görme vardır. Psişik becerilerimiz geliştikçe geniş bir tercih hakkına ve uygulama sahasına sahip olabiliriz. Bir ruhsal şifacı olabilir veya başkalarının yaptıklarını ve düşündüklerini bilebiliriz. Diğer insanlarla olan ilişkilerimizi daha candan ve anlamlı kılabiliriz. Tüm duygularımızın olumlu kanallardan tezahür edeceği bir alan oluşturmak üzere yeni bir yaşam tarzı yaratabiliriz. İster bunlardan birini seçelim ister tümünü. Bundan sonrası size bağlı. 

Bu konuda Ruh ve Madde yayınlarından yayınlanan Enid HOFFMAN'ın "Psişik Becerilerinizi Geliştiriniz" isimli kitabı çok yararlı olacaktır.
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru