24.08.2019
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
RUHSAL ÖZGÜRLÜK  

RUHSAL ÖZGÜRLÜK

  Dünya toplumlarının ruhsal özgürleşme, birlik ve beraberliklerini yeniden yapılandırma süreçleri hep olmuştur. Maddî ortam plâtformundaki özgürleştirme ve birliğe ulaştırma faaliyetleri yoğun baskılar altında olsa, da hem toplumsal hem de bireysel düzeyde hepimizin gözlediği, aynı zamanda da istediği şekilde devam ediyor.
  İçinde bulunduğumuz süreç, tüm insanlığı dünya üzerinde barışa, birlik ve beraberliğe, iyi niyetle dolu olmaya davet ediyor. Ama bir başka tarihî bir gerçek var ki o da; insan düşüncelerindeki çeşitliliğe ve gelişmeye rağmen hoşgörüsüzlük ve sevgisizliğin giderek artması. Bugün gereksinim duyduğumuz en ivedi yapısal düzeltme, yaşam biçimlerinin düzeltilme gerçeğidir. İnsan yaşam biçimleriyle, gezegenin korunması için gerekenler arasındaki uyum kurulmadığı sürece dünya üzerindeki yaşam kalitesinin düşeceği uyarısı hâlâ bir tehdit niteliği taşımaktadır.
  Umut verici insan gelişiminin hızla yayılması için küresel bir eylemle sürekli barış, birlik ve beraberlik çalışmaları yapmalı, önümüzdeki bu biricik ve son fırsatı iyi değerlendirmeliyiz.
  Birlik, Beraberlik, Özgürlük ve Barış dışarıda değil önce içeride aranmalıdır. Özgürlük ve beraberlik özlemimizin nedeni, bütün bu aradıklarımızın, iç varlığımızın derinliklerinde olan 
“gerçeğe” ve “ilkelere” ait bilgilere ve uygulamalara bir an önce ulaşabilme, kavuşabilme arzusunda saklıdır.

  İÇ ÖZGÜRLÜK
  
İç özgürlük, yaşamla barış, bütüne ait olduğunu hissetme ve beraberlik duygusu, karşıtı bağımlılık olmayan ve hiçbir şeyle sınırlandırılmayan yanımıza aittir ve şeffaftır. Hepimize sonsuza ait olduğumuzu, hiçbir şeye gerektiğinden fazla bağlanmamamız gerektiğini, bizi evrenle, insanla, yaşamla birleştirecek, bütünleştirecek olan tek şeyin Vazife, Yardımlaşma ve Dayanışma olduğunu hatırlatan ruhsal yasalar daima işlemektedir.

  Ruhsal yasalar bize bölünme ve ayrılıklardan kurtulmak, birlik ve beraberliğe ulaşmak için vicdanî kanaat ve düşüncelerde özgürlüğe muhtaç olduğumuzu hep hatırlatır ve bize âdeta şunları fısıldar:
 
“Birey olarak, fert fert değişmek zorundasınız. Hepinizin varlığının özünde; paylaşmayı, işbirliğini, başkalarıyla birlikte iyi niyetle ve uyum içinde yaşamayı isteyen, birlik ve beraberlik arzusu vardır. Hepinizin her şeyden sorumlu olduğu bütünlük anlayışına olan ihtiyacınız her geçen gün artıyor. Öyleyse birlik ve beraberlik için el ele vermekten niye korkuyor ya da kaçınıyorsunuz? Sizi Bütünle uyum içinde olmaktan alıkoyan ne olabilir ki?”

 
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru