24.08.2019
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
YAŞAMI OLUMLAMAK  

YAŞAMI OLUMLAMAK

Mutluluk arıyorsan,
düşüncelerinde katı ve sert olma.
Zaman içinde, zamanla beraber,
değişikliklerle yoluna devam et...

   Çoğumuzun günlük yaşamı aşamayacağımızı sandığımız sorunlarla doludur. Sorunla karşılaştığımızda kendimizi dünyanın en mutsuz insanı sanırız. Talihimize küser, yaşamla bağımızı kısa bir süre içinde olsa koparır, acımıza konsantre oluruz. Oysa olup bitenlere, bir de madalyonun öbür yüzünden bakacak olursak, sarsıcı bir etki yaşadığımız o anlar bizim evrimimiz için en kıymetli anlardır.
  Yaşamı olumlamak, içimize dönmek ve yeni bir sorgulama yapmak için olağanüstü kıymetli bir kıymetli bir fırsatla karşı karşıya olduğumuzu bir anlasak, ‘Ben’imizin attığı çığlıklara bakıp biz bile şaşırabiliriz.

  Yeni dönemeç
   İşte yeni bir dönemeç, yeni bir basamak… Yaşam sevgi dolu serüvense, bu da bir mucize… Böylesine sarsıcı olayların yaşandığı durumlarda kendini ve duygularını tanımak isteyen bireyler; acılarının, huzursuzluklarının köklerine dönebilmek için yeni bir ruhsal deneyim fırsatı ile karşılaşırlar. 
  “Büyük bir problemi içsel gücümüz ile kontrol altına aldığımızda başarı ile sonuçlanan bir yol izleriz..Bir problemin üstesinden gelmek, ‘Bu problem benim gelişmem için bir fırsattır’, düşüncesi ile başlar. Unutmamalısınız ki, problemi çözdüğünüz zaman çözüm yolu sizi, bulunduğunuz yerden daha iyi bir duruma getirecek veya daha büyük bir tehlikeden koruyacaktır. Bu düşünce tarzı sizi, yaptığınız her 
işte başarıya götürecektir. "     Chao,Hsiu Che

  Yaşam bizden olumlama bekliyor
  Canımızı sıkan, bizi üzen, rahatımızı kaçıran ya da haksızlığa uğradığımızı düşündüren olaylarla karşılaştığımızda, bu zorlu olayların olumlu yönünü göremeyiz. Ve kendimizi gereksiz dirençlerle çok yorar, yıpratırız. Şimdi konuya bir başka açıdan bakalım: Bizi üzen, sinirlendiren veya haksızlığa uğramışız duygusu veren olay, belik de yararımız için karşımıza çıkmıştır. Bazen şans kendini, sevmediğimiz yüzüyle de karşımıza çıkarır. Aslında objektif olabilirsek, zorluk adını verdiğimiz olayların birer minik mucize ya da sihir özelliği taşıdığını fark edebiliriz. Aslında yaşam, büyüleyici ve sihirli bir serüvendir. Onu ödül ya da ceza olarak kabul etmek, sadece bizim bir illüzyonumuz. Ata sözümüz ne der: “Her işte bir hayır vardır.”

 “Eksik bir yönümüzle karşılaşıyoruz. Eksik bir yanımız bizden kabul ve olumlama bekliyor. Tepkimiz ise olayı pozitif bir şekle dönüştürmek için bizi varoluşa katılımcı olmaya davet ediyor.”

   Geçmişte benzer bir olaya dilediğimiz ya da bize yakıştığını düşündüğümüz şekilde yanıt verememiş olabiliriz. Olsun! İşte yeni bir fırsat daha…Şikayet etmeyi, sızlanmayı seçmek mi istersiniz yoksa derin bir soluk alıp, kararlı bir şekilde olayı çözümlemek için üstüne gitmeyi mi?... Geçmişe ve Yarına doğru yanıt verebilmek için ayakta kalmalıyız. Çözünceye kadar yeniden yeniden karşılaşmak zorunda olduğumuz sorunları OLUMLAMAKTAN daha yararlı ne olabilir ki?

“Olması gerektiği gibi olmazsanız talihsizliklerle karşı karşıya kalırsınız. Bu durum sizi, yapmanız gereken işlerden alıkoyar.”          Chao-hsiu Chen

  Uyum sevgi yoludur. Uyumsuzluk kendi nefsini onaylama yoludur. Sevgiyi, gerçek ve daimi iyiliğin kaynağını inkar edenler, giderek yorgun düşer,sinirli olur ve zamanından önce yaşlanırlar.
  Zihninizi sürekli ‘Başaracağım!’ demeye eğitin. Ancak o zaman sizden istenilen şeyi nasıl başaracağınızı düşünürsünüz. Çünkü çok fazla mantık yürütmek endişe, şaşkınlık ve şüpheyi doğurur. Sonunda irade gücünüz o kadar işlemez duruma gelir ki, herhangi bir hareket yapmakta aciz kaldığınızı anlarsınız.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru