21.05.2019
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
ZEYTİNYAĞININ BİİLİNMEYEN FAYDALARI  

ZEYTİNYAĞININ BİLİNMEYEN FAYDALARI

Zeytinyağı’nın sağlık açısından mucizeler yarattığı, artık herkesin bildiği bir gerçek.Ama, biz bu yazımızda, zeytinyağının farklı kullanım şekillerinden bahsetmek istiyoruz. Sağlığımıza katkıları dışında, bakın zeytinyağı hangi alanlarda kullanılıyormuş.

* Evinizde duvarları boyarken, saçlarınıza sıçrayan boyaları çıkarmanın, en etkili ve pratik yolu, bir parça pamuğu, zeytinyağı ile hafifçe ıslatarak, saçlarınızı bu pamukla silmektir. Aynı uygulamayı maskaranızı çıkarırken de yapabilirsiniz.
* Cilası silinip giden mobilyanızı, eski haline getirmek için, pahalı cilalar almanıza gerek yok. 2 ölçü zeytinyağı ve 1 ölçü limon suyu ya da sirkeyi temiz bir spreyşişesinin içine koyup çalkalayın ve yüzeye fışkırtın. Birkaç dakika bekledikten sonra temiz bir havlu kumaş ya da kağıt havluyla silerek temizleyin. Aceleniz varsa, daha hızlı sonuç elde etmek için zeytinyağınızı şişeden doğrudan kağıt havlu üzerine dökün. Fazlalığı başka bir kağıt havlu ya da emici bir kumaş ile silerek temizleyin.
3. Saçlarınız kuru ve kırılgan bir hale gelmiş ise, saçlarınızı nemlendirmenin en kolay yolu, zeytinyağı ile yapılacak doğal bir maskedir. 1/2 fincan zeytinyağını ısıtın, ancak kaynatmayın. Daha sonra bol bol saçınıza uygulayın. Saçınızı bone ile kapatın. 45 dakika bekledikten sonra şampuanlayın ve ılık su ile durulayın.
* aknesiz bir cilt için, zeytinyağı kullanılabileğini biliyor muydunuz? Aslında, biraz garip bir fikir, ama, yinede işe yarıyor. * 3 yemek kaşığı zeytinyağı ile *4 yemek kaşığı tuzu macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı, parmaklarınıza dökün ve yüzünüze uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra ılık, sabunlu suyla güzelce yıkayın. İlk başta 7 gün boyunca hergün, daha sonra da, haftada 2-3 gün süreyle uygulayın.
* Traş kreminiz bittiğinde, hemen sabuna sarılıp, traş olmayı denemeyin. Onun yerine, bir miktar zeytinyağı ile, traş olmak, hem cildinizi kayganlaştıracak, hem de, cildinizi nemlendirerek, tahriş olmasını önleyecektir.
* Tamir işleri ile uğraşırken, ellerinize bulaşan, boya ve gres yağı gibi, çıkması zoryağları çıkarmak için, zeytinyağından daha iyisini bulamazsınız. Avucunuza 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı tuz ya da şeker dökün. Bu karışımı elleriniz ve parmaklarınız arasında birkaç dakika kuvvetlice ovalayın. Sonra sabun ve suyla ellerinizi yıkayın. Ellerinizin sadece daha temiz olmadığını, aynı zamanda dahayumuşak olduğunu göreceksiniz.
* Zeytinyağı, eskimiş ve kurumaya yüz tutmuş olan, deri eşyalarınız için de, çok fayda sağlar. Zeytin yağını eldivenin kuruyan bölgelerine yumuşak bir kumaş yardımıyla sürün ve 30 dakika bekleyin. Sonra taşan fazlalıkları silerek temizleyin.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru