24.08.2019
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
KÜÇÜK BİR GEZEGENDE NASIL BÜYÜK YAŞAMALI  
Küçük Bir Gezegende Nasıl Büyük Yaşamalı


Eşit birliktelikler Yeni İlişkilerin temelidir. 

Yeni ilişkinizde eşinizle (partnerinizle) uyumunuzdan sözedelim. ...Eğer siz hala cesur kurtarıcı ya da kurtarılmaya muhtaç biçare rolünü oynuyorsanı, bunu hemen şimdi bırakmalısınız. Birbirinizin hedeflerini, değerlerini ve ruhsal amaçlarını ne kadar destekliyorsunuz? İlişkinizde karşılıklı saygı var mı? Birbirinizi içtenlikle destekliyor musunuz? Tüm bunlar Yeni bir İlişkinin önemli unsurlarıdır.

İki bütün Daha da Büyük bir Bütünlük oluşturur.

Birliktelikte eşilik son derece önemlidir. ...Eşler arasında fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal düzeylerde genel bir denge, eşitlik ve simetri olmalıdır. Siz ancak diğer insanın almaya muktedir ya da gönüllü olduğu ölçüde varlığınızı paylaşabilirsiniz. 

Fiziksel Düzeyde

...Enerji düzeyleriniz birbiriyle kıyaslandıklarında ortaya nasıl bir denge ya da dengesizlik çıkıyor? Eger kisilerden biri canlılık dolu ama diğeri daima yorgunsa, o zaman ortada aşikar bir dengesizlik vardır. Bazen bu, kişilerden birinin diğerinin enerjisini çektiğinin ya da birinin aura alanında sızıntı bulunduğunun göstergesi olabilir. Siz ve eşiniz oldukça farklı kişiliklere sahip olabilir fakat yine de iyi anlaşabilirsiniz, ama benzer fiziksel canlılık düzeylerine sahip olmanızın yararı olur. Onun sizin mizah duygunuzu takdir etmesi daha da iyidir.

Eşlerden biri şişman, diğeri ise çok inceyse, bu birinin ilişkiden kendi patından fazlasıı aldığını gösteriyor olabilir. Eşinizin biri duygularını bastırırken, diğeri sevilmediği duygusunu aşırı yemek yiyerek telafi etmektedir. Herikisi de bir hayli duygusal acı içindedir. ..

Eşit bir birliktelikte dengede olması gereken bir çok düzey vardır. Örneğin sorumluluk meselesi vardır. Eşlerden biri sürekli olarak tüm yükü taşırken diğerinin sırtüstü yatıp gezinin tadını çıkarmadığından emin olun; eğer durum böyleyse aşikar bir dengesizliğe sahipsiniz demektir.

Birlikteyken kendinizi ne kadar doğal hissediyorsunuz? Birbirinizin karşısında çıplakken kendinizi rahat hissediyor musunuz? Eşinizin doğal kokusundan hoşlanıyor musunuz? Onun yanındayken kendinizi çekici hissediyor musunuz? Tüm bunlar göz önüne alınması gereken önemli şeylerdir.

Bir de değerler sistemleriniz meselesi vardır. Onlar uyumlu ve benzer midir? Her ikiniz de yaşamdan aynı şeyleri mi bekliyorsunuz? Her biriniz için önemli olan nedir? Onlar kalıcı nitelikler mi yoksa maddi nesneler mi? Eğer kişilerden biri göz kamaştırıcı bir kozmopolit yaşam sürmek istiyorsa, diğeri ise bir çiftlikte basit bir yaşam sürmek istiyorsa onlar birlikte nasıl mutlu olacaklardır? Değer sistemlerinin uyumlu olması önemlidir.

Duygusal düzeyde

...Her ikiniz de Bir Kalpte mi demirlemiş haldesiniz? Eğer ikinizden biri öyle değilse, o zaman Sevginizin ifadesi büyük ölçüde engellenecektir. Bu, okyanusu küçük bir kaba akıtmaya çalışmak gibi olacaktır. Sevginizi, onu kabul edemeyen ya da hislerinizin enginliği karşısında korkuya kapılan bir insana açıkça sunmanın nasıl bir şey olduğunu bildiğinizden eminim. Kendi gözükmeyen, gizli duygularının derinliği karşısında korkan ve onları sıkı bir kilit altında tutanlar da vardır. Bunlar tümüyle düalitenin küçük kalpler/ küçük sevgi sendromumun dengesizlikleridir. Bir Kalple sevmekVericiler ve Alıcılar arasındaki tüm dengesiz ilişkileri sona erdirir. Şimdi biz hem herşeyi verebilir hem de herşeyi alabiliriz. Ne olağanüstü bir fark.

Zihinsel düzeyde

Zihinsel düzeyde eşit olmak çok önemlidir. Bu sizin aynı şeyleri bilmeniz ya da aynı şekilde düşünmeniz gerektiği anlamına gelmez. Çoğunlukla, farklı bilgilere sahip olmamız, hatta öğrenmeye farklı yaklaşımlarımız bize müthiş teşvik edici ve yaratıcı kıvılcımlar verir. Ama bilgi, edinmek için hangi yolları seçmiş olursanız olun, bunlar tamamen farklı olabilseler de sizi benzer bir anlayış düzeyine ulaştırmış olmalıdırlar. Bazı insanların eski tip öğretmen- öğrenci ilişkisinden çok hoşlandıklarını biliyorum, ama bunlar eşit birliktelikler değillerdir. Onlar çoğunlukla yönetme ve üstünlük meselelerine dayanır ve genelde öğrenci en sonunda öğretmeni olmadan daha çok şey öğrenebileceğini idrak ettiğinde sona ererler. Aslında öğretmenlerinden kurtulmak onların yapabilecekleri en büyük hamledir. 

Bu üstün -aşağı ilişkileri daha başından yıkılmaya mahkumdur. Ve onlar öğrenci konumundaki kişiler için çoğunlukla adaletsiz ve acı vericidirler, çünkü öğrenci bilinçsiz olarak eşitliği çok istemekte ama buna daha deneyimli ya da ilerlemiş partneriyle asla erişemeyeceğini bilmektedir. Bu onları sürekli bir kendini aşağı ve güçsüz hissetme halinde tutar. Ancak, eğer onlar benzer bir anlayış düzeyine sahip biriyle eşit bir ilişki içinde bulunsalardı, bu aşağılık duyguları hızla ortadan kalkardı.

Bir insan üstün olan taraf rolünü oynamayı seçerse, çoğunlukla o, çok zorlayıcı ve rahatsız edici olarak algılandığı için birlikteliklerinden gizli bir korku duymaktadır. Öğrenci partnerinizle birlikteyken ise, çevrenizde sizin değişmez alışkanlıklarınızı ve inanç sistemlerinizi sorgulayacak, sizi konfor kuşağınızı aşmaya zorlayacak kimse yoktur. Oysa bunlar tam da sizin en çok ihtiyaçınız olan şeylerdir. Bu yüzden öğretmen-öğrenci ilişkileri bir kaybet-kaybet durumu, ve sizi dualiteye kancalanmış halde tutan doğaya aykırı birlikteliklerdir..

Ruhsal Düzeyde

Öz benlikleriniz içinde Öz uyumu ve ruhsal farkındalık düzeylerinde eşitlik eşit bir birliktelik açısından son derece önemlidir. İnanç sistemlerinizi gözden geçirin ve onların birbirine ne kadar uyduğunu görün. Eğer kişilerden biri düzenli ve fanatik bir biçimde kliseye giden biriyse, ve diğeri Görünmeyeni araştırıp keşfediyorsa, birbirinden tamaen farklı inanç sistemleri arasında bir uçurum varken onlar birbirleriyle nasıl iletişim kuracaklardır? Geçeklerimizi açıkça yaşamanın zamanı gelmedi mi? 

Ruhsal inanç sistemlerinin bu uyumu asla şimdiki kadar önemli olmamıştır. Eğer siz Yeni'de, genişlemiş bir ilişkiyi deneyimlemek istiyorsanız, her ikiniz de önce Bir'lik Anakalıbına demirlemelisiniz. Dualiteden kurtulma konusundaki seçimler ilgili her kişi tarafından bireysel olarak yapılmalıdır, çünkü bu onların gerçekten yapmaya çağrıldıkları şeydir, ve bu seçimler ilişki uğruna sahte bir biçimde taklit edilemezler.

Yeni İlişkiler eski kalıplara uymazlar.

Farkında olmamız gereken bir başka şey, bağlı olmaya çalıştığımız modası geçmiş ilişki modelleridir. Başarılı birliktelikler oluşturmak için ne kadar çok çaba gösterirsek gösterelim, mevcut ilişki modelimiz dualitenin doğal bir sonucu olduğundan başarısızlığa mahkumdur. Birincisi, üstlendiğimiz tüm o eski roller vardır. Karı, koca, erkek ve kadın rolllerine atfedilen kökleşmiş davranış kalıpları. Bunların birçoğunun atılması gerekir ki tamamen temiz bir maziyle başlayabilelim. Sonra, geçmişte dualiteye-dayalı birliktelik deneyimleri sonucunda edindiğimiz ilişki-kurma alışkanlıklarımız vardır. Onlar tamamen temizlenmelidir ki canlandırıcı surette yeni biçimlerle karşılık verebilelim. 

Ayrıca ilişkinize iyice bir bakıp, onun karmik yükümlülüklere dayanıp dayanmadığını görün. Bugün Dünya üzerinde mevcut ilişkilerin büyük çoğunluğu hala eski karmik borçları ve vaatleri yerine getirmeyei ya da geçmişteki adaletsizliklerin intikamını almaya çalışmaktadır. Gerçekten sağlıklı, dengeli ve doyum verici bir Yeni İlişki istiyorsanız bu artık geçerli olamaz. Karma, Bir'lik Anakalıbında var olmaz, bu yüzden varlığınızı oraya demirleyin ve karma'yı bırakın gitsin! O zaten sadece bir iluzyondur. Belki sadece kendi Yüksek Benliğinizhariç kimseye hiçbirşeye borçlu değilsiniz. Ve siz kendi mutluluğunuz dışında kimsenin mutluluğundan sorumlu değilsiniz. Her zaman Öz benliğinize karşı doğru olun, Sevgiyi ve gerçeği yayın, ve kalbiniziz sesine kulak verin. Gerçek olun. Uyanık olu. Canlı olun. SEVGİ OLUN.

İlişkilerimize tamamen Yeni bir şey geliyor...

Tamamen yeni ilişki biçimleri doğma sürecindeler. Onların ne olduklarını henüz hiçbirimiz tam olarak bilmiyoruz ama hissedebiliyoruz. Ve onların ne olmadıkları hakkında kesinlikle iyi bir fikre sahibiz. Bu yeni ilişki biçimleri 1997 yılında 3. kapı aktive edildiğinde yaşamımızda vurgulanacaktırlar (bu kitap 1996 yılı basımıdır), çünkü Üçüncü kapı tümüyle bununla ilgilidir. Onlar daha önce deneyimlediğimiz her şeyden tamamen farklı olacaklardır. Yeni ilişki modeli eski modelimize kıyasla büyük ölçüde genişlemiş, daha herşeyi kapsayan bir model olacaktır. Artık sadece tek bir varlığı sevmeye sınırlanmayacağız.

Halihazırda birçoğumuz birden fazla insanı sevme ikilemiyle yüzyüze.Ne yapmalı? İki güçlü sevgi arasında nasıl seçim yaparız? Eski kalıplara düşmeden dürüstlük ve bütünlük içinde nasıl davranabilriz? Bu durumlar Sevgimizi çok daha genişletmek, daha Herşeyi-Kapsayıcı olmamız için meydana gelmektedir. Bize yapılan meydan okuma, bizi zorlayan şey Sevgimizi herkese açık tutmaktır. Bu bizim bedensel olarak yakınlaşmamız gerektiği anlamına gelmez, ama mevcut ilişkimizi tehlikeye atmadan tüm kalbimizle sevebilmeliyiz.

Sevgimiz öylesine berrak ve temiz bir yerden yayılıyor olacaktır ki herkes Sevgimizin tüm gücünü hissedecektir. Unutmayın: Bir Kalp çok geniş bir Sevgi haznesidir. Herkes için sınırsız bir Sevgi mevcudu vardır. Bizim keşif sürecimiz henüz başlamıştır.
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru