22.09.2019
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
KİLİTLİ KAPILAR  

Kilitli Kapılar

Ünlü sihirbazın en meşhur gösterisi kilit açma numarasıydı. Hangi şartlar altında olursa olsun açtığı kilitlerle meşhur olan bu sihirbazın çok iddialı olmasına rağmen açamadığı bir kilit olduğu rivayet edilir. Ne kadar doğrudur, ne kadar yanlıştır bilinmez ama bu rivayetin insanın kendi başarısını nasıl etkileyeceğini göstermesi açısından önemi çok büyük.

İşte bu kilit açma ustası, yanına hiçbir gereç almadan, yalnızca giysileriyle girdiği herhangi bir hapishaneden bir saatten önce kurtulacağını iddia eder ve hep bununla övünürmüş.  İngiliz Adalarındaki küçük bir kasaba sihirbazı iddiasını ispata davet eder. Sihirbaz kasabanın yeni hapishanesine geldiğinde, hapishanedeki bir hücreye yerleştirilir. Heyecan doruktadır. Kapılar kapandığında kasabalılar hariç herkes onun o hücreden nasıl çıkabileceğini merak eder. Sihirbaz öyle kilitler açmıştı ki bunları açmaması şaşılacak bir durum olurdu. Buna rağmen kasabalıların sihirbazın o hapishaneden çıkamayacağına dair yine de bir ümitleri vardı.

Sihirbazın kemerinde yirmi beş santimlik bir çelik parçası vardı ve bütün kilitleri onunla açardı. Ancak bütün maharetine rağmen bu kez zorlanmıştı. Anlayamadığı bir şekilde kilit açılmamakta direniyordu. Yarım saat uğraştıktan sonra, kendine olan güveni yok olmaya başlamıştı. Bir saat dolduğunda artık kan ter içinde kalmıştı. İkinci saatin sonunda artık pes etti ve kapının üzerine yığıldı. Ve kapı o anda kendiliğinden açılıverdi!

Kasabalılar hinlik edip kapıyı kilitlememişlerdi. Kapı yalnızca sihirbazın kafasında kilitliydi. Biraz itse açılacaktı ama kapının kilitli olduğunu düşündüğü için bunu denemeyi düşünmemişti bile.

Hayatın kapıları da aynen böyledir. Kilitli olduklarını düşünüp, açmayı denemediğiniz sürece kilidi açmak için gereksiz ter dökersiniz. Bazen yapmanız gereken tek şey, sadece, şöyle hafifçe dokunuvermektir kapıya…

Karşımıza öyle kapılar çıkıyor ki bazen dünyanın koşuşturmacısından bu kapıların kilitli mi yoksa açık mı olduğuna bakmak aklımızdan bile geçmiyor. Eğer bir kilidi açmak size imkânsız gibi geliyorsa biraz düşünmeye vakit ayırın ve gerçek kilidin o olmadığını fark edin.

Kilitsiz bir yaşamda var olmanız dileğiyle.


SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru