12.08.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
REBIRTHING NEFES TEKNİĞİ  
REBIRTHING Nefes Tekniği


"Zihin ve nefes insan bilincinin kral ve kraliçesidir ” Leonard Orr 
Düşüncelerinizi değiştirmeniz, bilincinizi genişletmeniz ve negatif duygularınızı iyileştirmeniz kendinizi gerçekten tanımanıza, huzurlu ve sakin olmanıza kendinize çok daha mutlu, yaratıcı, sevgi dolu ve bereketli bir hayat yaratmanıza yardımcı olur. 
Nefes alma dünyamızla aramızdaki en hayati ve mahrem bağımızdır. İnsanların büyük çoğunluğu azami sağlık için yeterli ve verimli bir şekilde nefes almamaktadır. Bu nedenle, hayatta yaşadığımız üzüntüleri, korkuları, sıkıntıları ve hatta sevinçleri bile doyasıya yaşayamadan bastırmaktayız. Bilinçli veya bilinçsiz içimize attığımız her türlü duygu ve tepki, çeşitli sağlık sorunları yaşamamıza neden olup, her insanda doğuştan varolan yaşam enerjisini kullanmamızı sınırlamaktadır. Rebirthing Nefes Tekniği bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal yararlar sağlayan, doğal ve içgüdüsel nefes alma kapasitenizi yeniden kazanmanıza yarayacaktır. Rebirthing'in ve Bilinçli Nefes Almanın Faydaları: 


Rebirthing Nefes Tekniği ve Bilinçli nefes almanın pek çok olumlu etkisi var. 
Rebirthing düzenli yapıldığında zihninizde ve vücudunuzda hayatınız boyunca oluşan olumsuz düşünce kalıplarını yok eden bir nefes tekniğidir. Olumsuz düşünceler seanslarda fiziken karıncalanma, ısınma şeklinde ve düşünce olarak vücuttan atılır. 
Rebirthing nefes alma tekniği ile beyine normalden çok daha fazla oksijen gittiği için yaşlanmayı da geciktiren bir tekniktir. 
Seanslarda nefes ile kan dolaşımı artar ve düzenli yapıldığında bir diyet programı ile beraber yapılırsa aşırı kiloları vermek için yardımcı olur. 
Rebirthing hayatınızda yapmak istediklerinizden sizi alikoyan tüm engelleri aşmanız için destekleyici bir tekniktir. 
Rebirthing ile yaşam enerjinizi daha etkili kullanabilirsiniz. Nefesinizle yaratıcı benliğinize ulaşabilirsiniz. 
Seanslarda kapanmış olan çakra merkezlerinizin açılmalarını yaşayabilirsiniz. 
Rebirthing seanslarında nefesle duygularınızı kökünden değiştirmek mümkündür. Nefesler sevgiye, üzüntüler sevince, kızgınlıklar güce dönüşür. Böylece yaşam gücünüz kuvvetlenir ve her şeyin özü olan ‘sevgi’ enerjisini daha çok hissedersiniz. 
Bunun dışında Rebirthing endişe, sıkıntı ve kısıtlayıcı düşünce kalıpları gibi birçok olumsuz etkilerin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Olumsuz ve kısıtlayıcı düşünce ve duygulardan kurtulup hayata daha olumlu baktığınızda çok daha enerjik, canlı ve mutlu olursunuz. Rebirthing seanslarında birçok kişi kendilerini daha evvel hiçbir zaman hissetmedikleri kadar derin bir huzur içerisinde hissederler. 
Alınan günlük toksinlerin yaklaşık %70’i nefes ile atılır
Birçoğumuz nefes alırken farkında olmadan nefesimizin %80’ini kısıtlıyoruz. Mutlu bir çocuğa bakın nasıl kendini %100 ifade eder istediği yerde ağlar veya güler, bu maalesef hayatımızda ilerledikçe toplumun ve bizim kendimize koymuş olduğumuz kısıtlamaların sonucunda kendimizi istediğimiz şekilde hürce ifade edebilme yeteneğini, veya isteğini kaybediyoruz. Bağırmak istediğimiz yerde yanlış anlaşınılmaktan korkup susuyoruz veya kontrollü sesimizi yükseltiyoruz, ağlamak istediğimiz yerde içimize atıp susuyoruz. Nefesimizi kısıtlamak, hoşumuza gitmeyen bir duyguyu kabullenmekten kaçındığımızda nefesimizi tuttuğumuz zaman oluşuyor. Nefesimizi tutarak duygularımızı bastırıyoruz ve bilinçaltımıza atıyoruz. Bu duyguları bastırdığımızda ve buna sürekli devam ettiğimizde hepsini içimizde tutarak, bir volkan gibi her an patlama hazır olan korkunç bir enerji biriktiriyoruz-bu hem bedenimizdeki enerjinin rahatça akmasını engeleyip blokajlar yani hastalıklar yaratıyor, ayrıca da kronik gerginliğe yol açıyor. Bundan dolayı günden güne enerjimiz azalıyor, sabahları yataktan kalkmaya zorlanıyoruz, zaman içinde hastalanıyoruz ve hücrelerimiz ölünce yaşlanıyoruz. 

İlişkilerinizde veya işinizde devamlı başarısız mı oluyorsunuz? 
Sürekli üzücü durumlar ve hayal kırıklıkları mı yaşıyorsunuz? 
Çocukluğunuzda veya ilişkilerinizde yaşadığınız olumsuz anılarınız siz hala rahatsız mı ediyor veya zaman zaman bunlar aklınıza mı geliyor? 
Neden hayatınız ‘istediğiniz gibi’ değil ? Bunların sebebi sadece ‘kader’iniz değil, bilinçaltınızda şu ana kadar oluşturmuş olduğunuz çöplükteki blokajlar yani farkında olmadan bastırdığınız enerjiler.. 
Hepimiz doğduğumuz andan itibaren (hatta rahime düştüğümüz andan itibaren) ve atalarımız tarafından bize DNA’lar ile aktarılmış olan olumlu olumsuz binlerce nesil boyu bastırılmış enerjiler. Aslında yaşamın bir parçası bu, daha küçük bir bebek iken, hatta rahimde bile bastırmaya başlıyoruz bazı duyguları, düşünceleri, bunu kendimizi korumak için yapıyoruz. Buna mecburuz… Bunu farklı ve kısıtlayıcı nefes alışkanlıkları geliştirerek yapıyoruz ve zaman içinde bu nefes alışkanlıkları da yaşamımızı kısıtlamaya başlıyor… Sonuç ne: üzüntü, mutsuzluk, hayal kırıklıkları.

Artık kısıtlayıcı bir hayat yaşamak zorunda değiliz! Her şeyin azı ile yetinmeye ve bunu kabullenmeye mecbur değiliz! Kendimizi, enerjimizi değiştirebilir, yıllar boyunca kendimizi korumak için yarattığımız blokajları, olumsuz düşünce kalıplarımızı yaşamımızdan çıkartabilir yerine çok daha olumlu gerçekleşmesini istediğimiz kalıpları koyabiliriz!
Olumsuz duygularımızı iyileştirebilir, daha pozitif, sevgi dolu, huzur ve anlayış dolu bir yaşama adım atabiliriz!

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru