24.08.2019
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
EL-KA-LEEM-OM MANTRASI  

EL-KA-LEEM-OM MANTRASIBizim anlayışımıza göre Tanrı dünyayı ve evreni yaratmaktan ötedir, yaratılış sürecinin ta kendisidir. Tanrı evrenin fiziki maddesinin özünde mevcuttur, siz nerdeyseniz Tanrı da, yaratılış da ordadır! Fizik dünya deneyim tayflarından sadece biridir ve Tanrısal olanın bir parçasıdır. Bu bilinci deneyimleyebilmek için daha süptil farkındalık alemlerine erişmeniz gerekir. O daha süptil bilinç alemine, yani Kutsal Ana Unsurların canlı bilinç olarak titreştikleri o arşetipsel alana erişerek bilincin sürekliliğini çok daha derin bir biçimde hissedebilirsiniz. Bu arşetipsel alan Carl Jung’un tarif ettiği arşetiple aynı şey değildir, biz burada maddenin yer altı dünyasından, ta başlangıçtaki esas güçten söz ediyoruz. Bu daha çok kuantum alanına benzer ki, bilincin sürekli olarak maddeyi yeniden yarattığı kuramsal bir yerdir. Dört Kutsal Ana Unsur bu sürecin bir parçasıdır.
Bizim dünyamızda bu Dört Kutsal Ana Unsurun her biri için bir ses vardır. “EL” Topraktır, “KA” Ateştir, “LEEM” Sudur, “OM” ise Havadır. Dördü titreşimsel bir süreklilik oluşturur. Ana unsurların seslerini teganni ederek bulundukları arşetipsel aleme girmek mümkündür. Bu sesler algı kapısını açar ve arşetipsel alemin ana unsurlarının canlı oldukları bilinç alanına girmenizi sağlarlar. Gerçekten de o aleme girmek ve orada bir süre kalmak, bilincinizi ve algınızı fizik dünyanın derinliğini hissedecek şekilde değişime uğratır.
Bu çok güçlü bir uygulamadır. Aslında her seferinde en az dört kere dörtlü gruplar halinde 
“EL-KA-LEEM-OM” mantrasını tekrarlarsınız, sonra onu on altı kere tekrarlarsınız vs. Biz mantranın 256 kere tekrarlanmasını tavsiye ederiz. Bu size bilincin sakinleşip çeşitli hallerden geçtikten sonra ana unsurların arşetipsel alemine girmesi için zaman kazandırır. Orada kendini yerküre vasıtasıyla ifade eden bilincin canlılığını ve sürekliliğini direkt olarak algılarsınız. Bu mantraları evin dışında, ana unsurları direkt hissedebileceğiniz doğal bir ortamda tekrarlamak özellikle etkilidir. Ayrıca farkındalığınızı bedeninizin ortasından geçen pranik tüpe yöneltmek de çok güçlü bir uygulamadır. Farkındalığınızı pranik tüpte tutarak ana unsurların seslerini tekrarladığınızda tüpün içinden akan prananın ses tarafından arındırılıp canlandırılmasına ve bedeninizdeki ana unsurların aktive edilerek uyandırılmasına katkıda bulunmuş olursunuz. Bu, üzerinde konuşmaktan çok direkt deneyimlenmesi gereken bir şeydir.
Mantranın tekrarlanması konusunda bir noktanın iyi anlaşılmasını istiyoruz. Alıştırmayı yaparken bilinç yatışıp çok derin bir hale girdiği için sık sık bilinçaltından bazı şeyler ortaya çıkmaya başlar. İnsan bu durumda büyük bir can sıkıntısı ve yorgunluktan, yüksek esrime hallerine kadar tüm bilinç hallerini deneyimleyebilir. Buna insanın kendi “iblislerinin”, kendi olumsuz duygu malzemesinin farkındalığı da dahildir. Mantra tekrarlanırken hepsi aktive olabilir. Bu yüzden, bu süreçte ortaya her ne çıkarsa çıksın bunun arınma işleminin bir parçası olduğunu bilmek önemlidir.
Biz dünyayı kutsal bir yer olarak, arşetipsel bilinç aleminin kutsal ana unsurlarının maddedeki yansıması olarak görüyoruz. Biz dünyayı başka herhangi bir alem kadar Tanrıya yakın görüyoruz, çünkü süreklilik bir bütündür. İnsanın bakış açısı kişisel bilincinde tuttuğu bir şeydir. Dünyada bedenlenmiş haldeyken Tanrısal olanla derin bir birlik içinde olmak, kendini Yuvada hissetmek mümkündür. Yuvaya gidebilmek için dünyayı terk etmek gerekmez, çünkü Yuva dediğiniz şey aslında bir bilinç halidir, kendi içinizde ürettiğiniz bir birlik ve bağlılık halidir.
Biz bu zamanda özellikle teknolojik yönden gelişmiş ülkelerde tehlikeli bir durum görüyoruz. Bu insanın kendini doğadan ve ana unsurlardan ayırmasıdır. Modern toplum kendini doğadan yalıtmıştır. Batı toplumu, kutsal kitapta yer alan doğaya hükmetme ibaresini alıp son derece sorumsuz noktalara götürmüş ve doğaya zulmetmeye başlamıştır. Sadece zulmetmekle kalmamış, doğadan ayrı da düşmüştür. Bu yüzden bilincin sürekliliğiyle bağlantısını yitirmiştir. Sık sık doğaya çıkıp ana unsurlarla zaman geçirmenizi tavsiye ederiz, çünkü onlar arşetipsel modellerin maddeye yansımalarıdır. Ana unsurların isimlerini saygıyla tekrarlayın, sonunda hayal gücünüzün çok ötesinde bir iç dünya kapılarını size açacaktır. O iç dünyaya girdiğinizde dünyanın kutsal bir tapınak olduğunu, her nereye giderseniz gidin Tanrının orada olduğunu net bir şekilde anlayacaksınız. 

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru