12.08.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
ÇAKRALAR VE ENERJİ ALANIMIZIN DENGELENMESİ  

Çakralar ve Enerji Alanımızın Temizlenerek Dengelenmesi


Aşağıda anlatacağım uygulama birkaç dakikada yapılabilir, ama siz süreyi isterseniz uzatabilirsiniz.

Her gün uygulayabilirseniz, kendinizi daha enerjik ve dengeli hissedersiniz.

Rahatça çalışabileceğiniz bir yer bulun.

Rahat bir yer bulup sandalyede oturun ya da ayakta durun. Ayaklarınızın tabanı yere düz bassın.Böyle uygulamalar yapmada yeniyseniz oturmak veya ayakta durmak önemlidir. Uzanmak uyumak demek olur.

Pozisyonunuzu belirledikten sonra birkaç derin fakat yavaş nefes alın. Fakat burada dikkat etmemiz gereken hususlar olacaktır.

Amaç havayı yutarcasına solumak değil, ciğerlerimizin yoğun bir şekilde oksijen almasıdır. Nefes, doğal bir iyileştirme mekanizmasıdır. Ve biz genellikle doğru nefesalıp vermiyoruz. Bu yüzden vücudumuz ve beynimiz yeterli oksijenden mahrum kalıyor.

Yavaş yavaş nefes alın ve oksijenin vücudunuza girdiğini hissedin. Bir balonu şişirmiş gibi göğsünüzü ve karnınızı iyice havayla dolana kadar nefes alın.

Almış olduğunuz nefesi tutabildiğiniz kadar vücudunuzda tutun.

Ve sonra daha önce nefesinizi nasıl aldıysanız o hızda yani dudaklarınızın arasından bir mumu söndürüyormuş gibi dışarı verin.

Yeniden nefes almadan önce, ciğerlerinizdeki havayı iyice boşaltın.

Bu şekilde üç kez nefes aldıktan sonra gerginliğiniz gidecek ve çok rahatlayacaksınız. Şimdi ise aynı şekilde fakat normal hızda birkaç nefes daha alın. Kendinizi artık rahat ve hazır hissettikten sonra başınızın üstünde altın renginde bir ışık topu imgeleyin. Bu sizi ilahi katlara olan bağlantınızı temsil eden kutsal bir ışık olacaktır. Siz isterseniz buna enerji deyin, isterseniz nur deyin, hepsi uygundur.

Bu ışık başınızın üstünde genişlemeye ve aşağı doğru akmaya başlayacak. Akmasına izin verin. Ve kendinizi emniyette ve huzur dolu hissederek daha derin bir şekilde gevşeyin.

Işık taç çakranıza inerken derin bir nefes alın.

Bu nefesi alırken zihninizden ‘Işığın beni iyileştirmesine,temizlemesine ve dengelemesine izin veriyorum.’ diye söyleyin.

Nefesi yine aynı şekilde ağzınızdan veriyorken ‘Benim için iyi olmayan her şeyi serbest bırakıyorum’ deyin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın üçüncü göze (iki kaşımızın ortası) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın boğaz çakrasına doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın kalp çakrasına (kaburga kemiklerinin birleştiği yumuşak nokta) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın solar pleksus çakrasına (göbek deliğinin yaklaşık iki parmak üzeri) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın sakral çakraya ((göbek deliğinin yaklaşık iki parmak altı) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın kök çakraya (iki bacağımızın ortası) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Bu işlemlere yavaş yavaş devam edin ve ayak tabanlarına gelinceye kadar ışığın akmasına izin verin. Işık ayakların altına ulaştığında, yeryüzünden yavaşça yükselip ayaklarınızın tabanlarına gelen bir enerji topu imgeleyin. Bu enerji topunun sizde temizlenmesi gereken zararlı enerjileri sizden uzaklaştırmasına izin verin.

Gevşemeye devam ettikçe şükranlığınızı ifade eden sözler söyleyin. Yaratandan size bütün sizde mevcut olan bolluklar için şükür edin.

Şu unutulmamalıdır ki siz bu temizlemeyi ve dengelemeyi yapabilmek için herhangi bir yeteneğe veya eğitime ihtiyacınız yoktur. Yapmanız gereken sadece olması için izin vermektir. Gerisi kendiliğinden olur. Siz sadece şifanın oluşması için kanal oluyorsunuz. Bu bir izin verme çalışmasıdır.

Bu çalışmayı şu şekilde de yapabilirsiniz:

Banyo yaparken başınızın üzerinden akan suyun sizin arındığınızı ve üzerinizdeki ağırlıkları suyla beraber götürdüğünüzü imgeleyebilirsiniz.

Kendinizi yeryüzüne bağlamak ve topraklamak için, çimenlerde çıplak ayakla dolaşabilir, sırtınızı bir ağaca yaslayabilir veya bitki dikebilirsiniz. Bütün bu ve buna benzer uygulamalar sizi doğayla birleştirerek canlandırır ve iyileştirir.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru