12.08.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
ENERJİNİZİ ARTIRIN  

ENERJİNİZİ ARTIRIN

Enerji... Hep daha fazlasına ihtiyaç duyduğumuz bu güç, günlük koşuşturmalar arasında bazen bizi terk ediyor. Onu canlandırmanın, hayatımıza ve yaşadığımız yere yüksek seviyede dahil etmenin bir çok yolu var. 


1-Renk terapisi

Renklerin içinde yaşadığımız zaman ruh halinizin ne denli değiştiğini fark ettiniz mi? Kırmızı duvarlı bir odada yürüdüğünüzde veya pembe buzdaolaplı bir mutfakta yemek hazırladığınızda, geçirdiğiniz zaman diğerlerinden daha neşeli ve enerjiktir çoğu zaman. Farklı renkler yaşamımızda farklı etkiler bırakırlar. Bahar için hem mekanlarınıza, hem de teninize kırmızı, fuşya, turuncu, sarı gibi canlılığı ve fiziksel enerjiyi arttırıcı etkileri olan renkleri öneriyoruz.

2- Meyve suyu için 

Canlı renkteki meyvelerin suyuna hayatınızda daimi bir yer ayırarak hem enerjinizi arttıracak hem de sağlığınız için iyi bir karar vermiş olacaksınız. Elma, armut, mango, havuç ve portakal suyu, taşıdıkları vitamin sayesinde ihtiyacınız olan enerjiyi size verecekler.

3- Çiçeklerle yaşayın

Dr. Edward Bach, yüzyıl başında saf çiçek esansı içeren bir ilaç geliştirdi. Olumsuz ruh hallerinin sebep olduğu fiziksel rahatsızlıkları iyileştirmek amacıyla pek çok araştırma yapan Bach, çiçek cumhuriyeti ile bu hastalıkların tedavi edilmesi için yıllarını harcadı. Sonuç olarak ise 38 çiçek çeşidi titreşimlerinin olumsuz ruh hallerini düzelttiğini ve duygusal enerjiyi harekete geçirdiğini keşfetti. Çiçekleri hayatınızdan eksik etmeyin!

4- Çatınız gökyüzü olsun!

Kent yaşamının etkileri bazen düşünce gücünüzü bloke edebilir. Böyle zamanlarda açık havada olmak, bakışlarınızı yukarı yönelttiğinizde masmavi gökyüzüyle karşılaşacağınızı bilmek bile sizi rahatlatacaktır. Güneşli günlerde dış mekanlarda daha sık vakit geçirin. Sadece bahçede oturup birşeyler yudumlamak veya küçük bir yürüyüş yapmak bile doğanın enerjisini size yansıtacaktır.

5- Fındık ve enerji

Çalışmaya çok vakit ayırdığınız zamanlarda, uzun süreli, zor ve mücadele gerektiren görevlerde, kaybedilen enerjiyi vücuda geri kazandıracak besinlere ihtiyaç duyarız. Fındık gibi kabuklu yemişlerde bulunan zengin selenyum içeriği, kanınızdaki şeker seviyesini dengelerken ihtiyacımız olan kuvveti de bize verir.

6- İyi uykular

Enerji seviyenizi sürekli yukarıda tutmak için her akşam iyi bir uyku uyumaya ihtiyacınız var. Bunun için yatmadan önce yapacağınız sıcak su banyosuna birkaç damla lavanta yağı ilave edin ve tatlı rüyalar!

7- Tüm vücudunuza su aksın

Enerjinizi günde en az 8-10 bardak su içerek arttırın. Vücudumuzun yüzde 55’lik kısmının su olduğunu ve bunun çoğunun hücrelerde toplandığını düşünürsek, vücut için suyun önemini bir kez daha fark etmiş oluruz. Gerçekte, beyin ağırlığının %70’lik bölümü sudan meydana geliyor. Eğer bu seviye aşağı inerse, halsiz ve durgun hissetmeye başlarız. Su sizi canlandıracak.

8- Kendinizi şımartın

En son kendinize ne zaman özen gösterdiniz? En son ne zaman portakallı duş jelinin enerjik büyüsünde sıcak bir duş yaptınız? İşte, şu an bunun için en iyi zaman. Vücudunuza yönelik bakım ürünleriyle hem rahatlayacak, hem de teninizi dinlendireceksiniz. Günlük hayatı bir kenara bırakıp, sizi yoran düşüncelerdene vücut kremleri, canlandırıcı duş jelleri ve aromatik kokular ile uzaklaşın. 

9- Seni seksi şey!

Sadece düşünce gücünüzü kullanarak cinsel enerjinizi yükseltebilirsiniz. Yapmanız gerekn tek şey, bir seks tanrıçası gibi göründüğünüzü düşünerek davranmak. “Çok seksiyim” cümlesini içinizden tekrar edin ve bunun davranışlarınıza da yansımasına izin verin. Bırakın içinizde seksi çağrıştıran tüm özellikler dışarı çıksın. Böylece ortaya çıkan seks hormonları cinsel enerjinizi arttıracak. Hayalgücünüzün inanılmaz bir erotik uyarıcı etkiye sahip olduğunun farkına varacaksınız! Ve onu sık sık kullanacaksınız! 

10- Hava kabarcıklarıyla yükselin

En son ne zaman şampanya içtiğiniz hatırlıyor musunuz? Ya onu içtikten sonra kendinizi ne kadar coşkulu hissetiğinizi? Şampanya şişeleri, ilk fermantasyonun ardından mantarla tıpalanırlar. İkinci fermantasyon ise şişede gerçekleşir ve pek çok karbındioksit oluşumu bu aşamada gözlemlenir. Bu da şampanyayı çok özel yapan o kabarcıkların oluşumunu sağlar. Bu yöntemle tiramin maddesi de üretilir, o ise vücudumuzdaki uyarıcı hormonların ortaya çıkmasını sağlar. Bu sebeple kutlama ortamlarında, bırakın sizin bardağınızdan da kabarcıklar yükselsin.

11- Zaman yönetimi

Duygusal enerjinizin azalmaması için günlük programınıza yapabileceğinizin üzerinde işler koymayın. Tüm programın üstesinden gelebilmek için kendinizi yoğun bir çalışma temposuna sokacaksınız, sonuçta bunun üstesinden de geleceksiniz fakat duygusal enerjiniz azalmış olacak. Bunun yerine zamanınızı programlayarak daha enerjik ve mutlu bir gün geçirebilirsiniz.

12- Salata günleri

Salatanızı güzel bir salata kasesinde parlak yeşilliklerle hazırlayın. İçine de kokusu ve rengi için tercih edeceğiniz farklı otlar katın. Parlak rengi sebebiyle bazı çiçeklerin yapraklarından da salatanızı süslemek için faydalanabilirsiniz. Yeşil bir hayat, enerji kalmanızı sağlayacak.

13- Koku terapisi

Bir daha parfüm almak üzere bir mağazaya girdiğinizde, bırakın yolunuzu çiçeklerin kokusu belirlesin. Çiçek kokularının sizde hiç ortaya çıkmamış duyguları uyandırmasına izin verin. Kendinizi onların kollarına bırakıp büyülü bir dünyaya adım atın.

14- Çay için

Bazı çay harmanlarının enerjiyi arttırmada şaşırtıcı etkileri bulunur. Yeşil çay, özellikle burundaki nemi azaltarak nefes almayı kolaylaştırıcı etkisi sebebiyle önemlidir ve çok tercih edilir. İyi hissetmenizi sağlayacak rahatlatıcı ve vitamin emici etkilere sahitir. Siyah çay da enerjinizi arttırmak için iyi bir seçim olacaktır. Uyarıcı etkisi ruh halinizi olumlu yönde etkileyecek.

15- Aşk lezzetleri

Kalp atışlarınızı bu geleneksel aşk yiyecekleriyle artırın. Çikolata cinsel arzuyu harekete geçiren bazı maddeler içerir. Zencefil ise kanı ısıtan ve tutkuyu esinlendiren bir lezzet. Kara biber ise yemeğinizin olduğu kadar yatak odanızın da baharatı konumunda!

16- Daha az tatlı!

Tatlı yediğiniz zamanlar duygusal enerjinizde anlık bir artış olduğu doğru, fakat kısa bir süre içinde bu durum düşüşe geçer. Şekerli yiyecekler yüksek glikoz seviyesi içerir. Bu da kan tarafından hemen emilir. Pankreas ise bu duruma insülin üreterek karşılık verir. Bu da şeker seviyesinde hızlı bir düşüşe sebep olur, bu da sizin başlangıçtan daha yorgun ve bitkin hissetmenize sebep olur. Tüm bu etkiler, kafein ve içki için de geçerli.

17- Vücut bakımı

Vücudunuza yumuşak dokular ve aromatik ürünler ile enerjisini yeniden kazandırın. Bitkilerin sihirli etkilerini ruhunuzu canlandırmak için kullanın. 

18- Hiçbir şey yapmayın!

Gerçekten hiçbir şey yapmadığınız bir zaman dilimi hatırlayabileceğiniz kadar yakın mı, yoksa çok uzun zamandır bir şeylerle uğraşmadan durmanın ne demek olduğunu unuttunuz mu? Salıncağınıza oturun, konuşmadan, televizyon seyretmeden, düşünmeden birkaç saat geçirin. Yarın ne yapmanız gerektiğini veya alışveriş listenize neler ekleyeceğinizi unutun. Böylece kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.

19- Eğlenceli olun!

Kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacak küçük renkli değişikliklere zaman ayırın. Renkli hayaller kurun ve yanında renkli masallar düşleyin. Sonra da çevrenizde renkli ve masalsı birkaç objeye yer verin. Ekmeğinizi her kızartışınızda gülümsemenizi sağlayacak bir sebep neden olmasın?

20- Müzik gibisi var mı?

Müzik mükemmel bir duygusal uyarıcı niteliğine sahiptir. Size geçmişteki bir anı, bir yeri ya da bir kişiyi anımsatabilir. Zihninizde bazı resimleri canlandırabilir veya kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlayabilir. Bulunduğunuz yer neresi olursa olsun, sizi harekete geçirecek ve duygusal olarak iyi hissetmenizi sağlayacak bir müziğe verin kendinizi. Ritmin vücudunuzdaki tüm köşelere kadar dağılmasını sağlayın. Enerjiniz dışarıya müzik notaları halinde taşacak...

21- Kahvaltı zamanı 

Pek çok kişi tarafından yapılan hatalardan biri, öğün atlamak veya kahvaltıyı bir fincan kahve içerek geçiştirmek. Sabah uyandığımızda kandaki şeker oranı düşüktür ve onu tekrar eski haline getirerek ancak enerjimize kavuşabiliriz. Bu sebeple ne yediğimiz de çok önemlidir. Karbonhidratlı yiyecekleri tercih ederek yavaşça ama kalıcı bir şekilde enerji kazanabilirsiniz. 

22- Balıklara yüzün

Havuzun kenarında durup dalış için gerindiğiniz ve atladığınızda vücudunuzun suya ilk temas ettiği anı hatırlıyor musunuz? Suda yüzdüğünüz sırada hissettiğiniz özgürlük ve canlılık duygusunu? Bu mükemmel duygu enerjinizi artıracak ve sizi harekete geçirecektir. Dalış için yaşadığınız yerle kendinizi kısıtlamayın. Belki de balıklarla dolu bir okyanusa açılmanın tam zamanı! Renkli balıklarla aynı anda nefes almanın dayanılmaz tadına varın. 


SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru