12.08.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
PSİŞİK KORUNMA VE RAHATLAMA TEKNİKLERİ  

Psisik Korunma ve Rahatlama Teknikleri


Guzel Bir Aniya Donmek

 

Bunun olusabilmesi icin gevsemis durumda bulunmalisiniz. Size mutluluk vermis olaylardan birini hatirlamak icin birkac saniye dusunun. O anin butun ayrintilarini hatirlayin. O duygulari, yeniden bedeninizde tecrube etmeye basladiginizi yavasca gorun. Gevseyin, bilgelik dolu sicak gulumsemenizi takinin ve birakin tecrubenin sicakligi her yaninizi sarsin. Tam bir sakinlik icinde, o yuce guzellik anlarini hatirlayin.

Sallanmak
Kendi kendinizi iyice sallamanız, üzerinize yapışmış kötü enerjileri serbest bırakır. Sallanın, gerinin, atlayın, sıçrayın, etrafta dolaşın. Fiziğinizi bütün olarak hareket ettiren ve oynatan bir şeyler yapın. Kendinizi kısa bir süre sonra iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz.
İlginç Sesler Çıkarmak
Rahatlatıcı bazı ilginç sesler çıkarmak etkili bir yöntemdir. Bağırmak, soluyarak konuşmak ve inlemek eskiden beri uygulanan gerilim atma yöntemleridir.
Su'yun gücünden yararlanmak
"Su"yun, negatif enerjilerinden kurtulmak ta üstünlüğü tartışılmaz. Su, bedenimize yapışmış psişik tortuları temizleyen, yıkayan ve süzen, enerjiyi hareket ettiren bir akışkandır. Sıkıntılı bir toplantıdan izin isteyerek birkaç dakika ayrılıp, ellerinizi yıkamanız sıkıntıyı üzerinizden atmanıza çok yardımcı olacaktır. Tartışma ve kavgaların ardından duş almak, banyo yapmakta çok etkili bir yöntemdir.
Havva'nın gücünden yararlanmak
Günün olumsuz enerjilerinden kurtulmak için havanın gücünden de yararlanabilirsiniz. İşten döndüğünüzde ilk işiniz üzerinizdeki giysileri çıkartıp ya çamaşır makinesine atmak ya da silkelemek olsun. Sonra, İyice gerinin, sallanın, banyo yapın ya da temiz havaya çıkın. Tütsü yakıp, dumanını vücudunuzda gezdirmenizde etkili olacaktır. İş saatleri sırasında çok bunaldığınızda elinizdeki işi bırakıp çok kısa bir sürede olsa açık
havaya çıkmanız size çok iyi gelecektir. Yeniden işinizin başına döndüğünüzde size sıkıntı veren durumlarla daha iyi baş ettiğinizi   hissedeceksiniz.

Dualar
Dualar, insanları rahatlatıcı özellik taşırlar. İnsanlara, inanarak okunduklarında büyük oranda pozitif enerji akışı sağlarlar. Kendinizi kötü hissettiğinizde dua sizi olumlu enerjilerle dolduracak önemli bir yöntemdir.

Sözün gücünü hissetmek
İnsan psikolojisinde, telkin çok önemli rol oynar. . Sizi olumlu sözleriyle avutan bir dostta bu konuda aynı yararı sağlayacaktır. Size önerimiz, sürekli olarak olumsuzluklardan ve aksiliklerden söz eden
insanlardan mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışmanızdır. Unutmayın enerjiler bulaşıcıdır.
Sevginin gücünü hissetmek
En sıkıntılı anlarınızda "en sevdiklerinizi" aklınıza getirin. Hatta bir kağıt alarak yazın. Her yazdığınızın üzerinde bir süre sevgiyle düşünün.
"Eşim, çocuğum, kedim, tanrım, Dünya vb..."
Düşmanları bile sevgiyle düşünmek
Biliyoruz bu çok zor. Ama en nefret ettiğiniz insanı, sadece bir dakikada olsa sevgiyle düşünebilmeniz, emin olun ki sizi çok rahatlatacaktır. Hatta ona, sevginizi gönderdiğinizi bile imgeleyebilirsiniz. Unutmayın ki hayatta ne ekerseniz onu biçersiniz. Düşmanınıza bile sevgi duymayı başarırsanız, alacağınız daima sevgi ve Tanrısal ödüller olacaktır.


Meditasyon yapmak


Meditasyon çok etkili bir rahatlama yöntemidir. Çok sevdiğiniz bir müziği dinlemek, çocuğunuzu sevmek, bulutları seyretmek, sevdiğiniz bir kitap okumak, kısacası; size sevgi dolu ruhsal bir tatmin yaşatan her şey bir meditasyondur. Ama illaki kendi içinize yönelerek meditasyon yapmak istiyor fakat yoğunlaşamıyorsanız şu yöntemleri deneyebilirsiniz;
*Rahatlatıcı ve sevdiğiniz bir müzik odayı doldursun.
*Tütsü yakın.
*Eğer isterseniz, alnınızın, iki kaşın arasındaki bölümüne nane yağı da sürebilirsiniz.
*Yüksek benliğinizi çağırın. Bunun için ona sadece "Yüksek Benliğim yanıma gelir misin?" demeniz yeterlidir. Yüksek benliğinizin geldiğini ve sizi koruyucu bir ışıkla kuşattığını imgeleyin. Bu ışığın tüm vücudunuzu  sardığını düşlerinizde canlandırın. Eğer isterseniz, inancınıza göre size koruduğuna inandığınız duaları da okuyabilirsiniz.
*Kendinize, üzerinde rahatça oturabilecek büyüklükte bir yer örtüsü hazırlayın. Ve meditasyonlarınızı daima, bu örtünün üzerinde yapmaya özen gösterin.
*Kendinizi en rahat hissettiğiniz biçimde oturun veya uzanın.
*Vücudunuzdaki kasların gevşediklerini hissedin. Bu gevşemeyi ayaklardan veya başın en tepe noktasından başlayarak yapabilirsiniz. Hangi yönden başlarsanız başlayın başladığınız yönün sırasını takip edin. Örneğin baştan başladıysanız, alnın, yanakların, boynun, omuzların gevşediklerini imgeleyin.
Aşağıdaki şekilde, bir alıştırma yapmanız da yoğunlaşabilmenizde yardımcı olacaktır;
Gözlerinizi kapayıp gevşeyin. Derin soluk alın. Bedeninizdeki tüm gerilimin,Yerküre'ye akmasına izin verin. Bir kaç dakika boyunca hiç direnç göstermeden enerjilerin size tamamen nüfuz etmelerine izin verin. Sonra şu onaylamaları birkaç kez sessizce tekrarlayın;
BEN IŞIĞIM,
BEN SEVGİYİM
BEN YOLUM, GERÇEĞİM VE HAYATIM
BEN AÇIK KAPIYIM
BEN BEN'İM


"Yaşadığınız mekandaki" negatif enerjileri temizleme yöntemleri
Hazırlık;
Kendinizi sakin bir şekilde yoğunlaştırın. Odaya gidin ve sessizce oturun. Kendinizi gevşetin, topraklayın ve nefesinizi rahat bir ritme getirin. Sonra, sakinleşince o yeri hissedin. Sanki canlı ve şuurluymuş gibi o yeri selamlayın.
Gözlerinizi açın ve yavaşça etrafınıza bakın. Tabanın, duvarların ve tavanın durumuna dikkat edin. Her şeyi algılayın. Eğer bir evi temizliyorsanız ve zamanınız da varsa, her odada sessizce oturun ve aynı işlemi uygulayın. Şayet vaktiniz yoksa bir tek odada oturun sonra yavaş yavaş bütün evi dolaşın. Her köşeye ve deliğe bakın. Her dolabı ve kapıyı açın. Tavan arasına ve merdivenlerin altına bakın. Bunları yaparak, sizin ya da bir başkasının çalıştığı veya oturduğu yere tamamen farkındalığınızı taşıyorsunuz. Bu, yarım saatlik bir yatırımdır, fakat çok   rahatlatıcı ve destekleyici yararlar getirir.

Titreşimler
Titreşimi dikkatli şekilde oluşturmak, fiziksel temizliğe yardımcı olabilir. Ayakları yere vurmak iyidir; yere ve duvarlara vurmak da öyle. Perdelerin, yatakların, yastıkların ve minderlerin tozlarının sopayla iyice alınmasına ihtiyaçları vardır. Özellikle koltuk grupları titreşimleri tutarlar. Eğer mümkünse, bütün pencereleri açın, sandalyeleri sallayın ve koltukları silkeleyin.
Tuz
Tuzun, odadaki sıkıntılı ve "ağır" titreşimleri içine çekmede şaşırtıcı özelliği bulunmaktadır. Odadaki negatif atmosferi içine çekmesi için düzenli olarak odaya birkaç günde bir, bir kase tuz koyun. Evinizde veya bulunduğunuz ortamda tartışma gerçekleşmişse ve zorlu konuklarla uğraşmışsanız tuzu mekanın içinde gezdirmeniz de işe yarar. Tuzun bu tür durumlardaki yararlarını şaşırtıcı biçimde hissedebilirsiniz.

 

Kokular


Bazı kokuların negatif enerjiyi temizlemekte mükemmel bir etkileri vardır. Nane, lavanta, çam bu kokuların başında gelir. Doğuda en fazla kullanılan sandal otudur. Tütsü yakmak da çok yararlı sonuçlar yaratır.
Atmosferi dengeleme
Sizin için dört elementten birini simgeleyen bir eşya alın ve mekanın dört köşesine onu koyun. Eğer "L" şeklinde bir yerse cisimleri dört köşeye bırakın ve dikdörtgen simetrisine aldırmayın. Toprak için küçük bir kap tuz, taş, kristal veya toprak da
kullanabilirsiniz. Su için, bir bardak su , hava için de, havayı temsilen yükselen dumanıyla yanmakta olan tütsü veya bir tüy ya da yelpaze kullanabilirsiniz.
Ateş için mum veya gaz lambası en uygun olanlardır. Çıplak alev kullanmanın
mümkün olmadığı yerlerde bir parça kırmızı saten kumaş da kullanılabilir. En iyisi bu cisimlerin en az birkaç saat hatta birkaç gün o mekanda bırakılmasıdır. O dört eşyayı topladıktan sonra, tuzu ve suyu lavaboya döker ya da bahçeye serpebilirsiniz.
Yaratıcı İmgeleme Tekniklerini Uygulayın
Yaşamınızı düşüncelerinizin yönettiğini kabul edin. İyi düşünürseniz   iyilikle, kötü düşünürseniz kötülükle yüzleşirsiniz. Yaratıcı imgelemede esas olan, her kesin ortak iyiliği için bir şeyleri istemektir. Yaşamınızda olmasını istediğiniz, sizi rahatlatacağını düşündüğünüz bir şeyi gerçekleştirmek için;
a: Hedefinizi belirleyin. Ne istediğinize kesin olarak karar verin.
b: Net bir fikir ve görüntü yaratın. Gerçekleşmesini istediğiniz şeyi ya da durumu olmasını istediğiniz biçimiyle hayalinizde canlandırın. Hatta hayalinizde bu durumun sevinclerini, heyecanlarını, güzelliklerini yaşayın.
c: Sık sık olmasını istediğiniz şeyin üzerine odaklanın. Bu durumu sıklıkla zihninizde canlandırın. Arzuladığınız şeyin üzerine, gün içinde tam ve net, ama hafif ve yumuşak biçimde hırslardan arınmış olarak odaklanın. Odaklanmalar sırasında tamamiyle olumlu enerjilerle dolu olduğunuzdan emin olun.
d: İsteğinize, pozitif enerji yükleyin. Hedefinize odaklandığınızda, onunla ilgili yüreklendirici olumlu şeyler düşünün.
e: Bu tür bir çalışma yaptığınızda şu cümleleri söylemeyi ihmal etmeyin; " Bu ya da daha iyi bir şey, şimdi benim için ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği adına, tümüyle doyum verici ve uyumlu yollarla gerçekleşiyor"
f: Olmasını istediğiniz şey gerçekleşene veya siz onun gerçekleşmesi konusundaki isteğinizi yitirene kadar bu yöntemleri uygulamayı sürdürün. Hiç bir zaman başarısız olduğunuzu aklınıza getirmeyin. Unutmayın, denemekten vazgeçmek dışında başarısızlık yoktur.

ISIK VE SEVGIYLE...


SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru