01.04.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
BEDRİ RUHSELMAN KALEMİNDEN  

Istıraplar ruhun uyuşuk duran ve ancak, biraz şiddetli uyaranlarla uyanması mümkün bazı yeteneklerini harekete geçirip geliştiren birer kırbaç darbesidir.(…) Demir nasıl sürtüne sürtüne parlar ve ışıldarsa insan ruhları da haşin ve çetin olaylarla karşılaşa karşılaşa parlaklıklarını arttırırlar.

“(…) Özellikle şu sıralarda yurttaşlarıma bu noktayı, tekrar ele alıncaya kadar unutmamalarını tavsiye ederim. Şunu da ilave edeyim ki, insanlar böyle büyük doğa olayları karşısında, bu olayların yalnızca görünen maddi taraflarıyla ve yalnızca beş duyu organlarını ilgilendiren kaba-duyumsal taraflarıyla uğraşmayıp, bu olayları biraz da nedensellik kuralı inancı ve bilgisiyle değerlendirmeliler ki, ancak o zaman bu olayların dillerinden anlamak olanağını elde etmiş olurlar. İşte o zaman, kâinat sırlarının perdeleri kendilerine kısım kısım açılmaya başlar. Aslında bu olaylar (bir bakımdan da,) bu sonuca ulaşabilmeleri olanağını sağlamak için insanların gözleri önüne serilmektedir. Buna rağmen buradaki tesir mekanizmalarını görmemekte ısrar eden insanlığa gözlerini oyarcasına musallat olan bu olaylar, elbette bir gün onun gözlerini açacaktır…

“(…) Her hareketin, her olayın bir dili vardır. Bu dili anlayabilenlere olaylar, kâinatın sonsuz görünen sırlarından bir iki tanesinin daha nasıl çözüleceğini öğretir.(…) Bir tek hareket bile boş ve anlamsız değildir. Her hareket tekâmül ve gelişimin gerçekleşmesi için gereklidir. O halde her olay bir anlam taşır ve her olay bazı bilgilere ihtiyacı olan bireylere veya topluluklara, taşıdığı anlamın şekline göre, küçük veya büyük, hafif veya şiddetli ve bazen de insanların kafasına vururcasına felaketli ve ıstıraplı karakterler arz ederek gelir.(…) Ne kadar az veya çok felâketli görünürse görünsün her olay, hayırlı, iyi ve insanların yükselmesi için lüzumlu unsurları hazırlayan bir sürü sonucu peşinden sürükler. (…) O halde, bizim burada yapacağımız şey, çevremizde cereyan edecek olan olayların oluşlarını, nedenlerini, sonuçlarını ve etkenlerini araştırmak ve bu araştırmaların meyvelerini elde etmeye çalışmak olacaktır.

Bedri Ruhselman

 

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru